W latach 80. każda chciała wyglądać jak ona. Pamiętacie Krystle Carrington z "Dynastii"?

"Dynastia" to najpopularniejszy serial lat 80. W rolę Krystle Carrington wcielała się Linda Evans, która dziś uważana jest za prawdziwą ikonę. W tym roku gwiazda kończy 81 lat i wciąż jest aktywna zawodowo. Nadal zachwyca urodą i wdziękiem jak 40 lat temu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

"Dynastia" to amerykańska opera mydlana emitowana w latach 1981-1989. W Polsce po raz pierwszy pokazało ją TVP1 w lipcu 1990 roku. Serial opowiadał o perypetiach rodziny Carringtonów. Linda Evans wcielała się w postać Krystle, która wyszła za mąż za Blake'a Carringtona. Skromna Krystle rywalizowała z Alexis, byłą żoną Blake'a, w roli której mogliśmy zobaczyć Joan Collins. Rola w "Dynastii" przyniosła Lindzie światową popularność, a w 1982 roku otrzymała za nią Złoty Glob.

Zobacz wideo "Dynastia", czyli serial seriali, w którym miało być wszystko na bogato [Popkultura Extra]

Linda Evans w "Dynastii". Rola przyniosła jej ogromną popularność

W ciągu 9 lat emisji "Dynastia" stała się znana na całym świecie. Widzowie z zapartym tchem śledzili konflikt między Krystle a Alexis. Produkcja doczekała się sequelu pod nazwą "Dynastia: Pojednanie", jednak nie odniósł on już tak dużego sukcesu. Linda Evans zagrała później w westernie "Hazardzista: Przygoda trwa", gdzie dała się zapamiętać odbiorcom jako błyskotliwa dama. Na koncie ma też role w takich serialach jak "Statek miłości" czy "Północ-Południe". Ostatni raz na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w 2021 roku w filmie "Łabędzi śpiew".

Fenomen Krystle Carrington. Była ikoną stylu

W latach 80. Linda Evans była prawdziwą inspiracją dla kobiet. Każda chciała wyglądać i ubierać się jak Krystle Carrington. Fryzura, makijaż i kreacje z tamtego czasu były prawdziwym hitem. - Zawsze marzyłam o roli Krystle. Polubiłam tę postać od samego początku - wyznała aktorka w jednym z wywiadów w 1993 roku.

 

W listopadzie gwiazda skończy 81 lat. Wychodziła za mąż dwa razy, jednak obydwa małżeństwa zakończyły się rozwodem. Jej pierwszym mężem był John Derek, drugim Stan Herman.

Więcej o: