90-latek wytłumaczył zasady randkowania w latach 40. i 50. "Dlaczego nadal tak nie może być?"

Jak kiedyś wyglądało randkowanie? Pewien 90-letni tiktoker podzielił się czterema najważniejszymi zasadami, które obowiązywały w latach 40. oraz 50. Internauci nie kryli zachwytu. Na czym polegały?

Joe Allington, znany bardziej jako Grandad Joe, to popularny i lubiany twórca internetowy, który w zeszłym miesiącu skończył 90 lat. Na TikToku, gdzie obserwuje go ponad 6,4 miliona osób, dzieli się ciekawostkami z życia, żartami, przepisami i poradami. Niedawno opublikował nagranie, w którym zdradził, jak wyglądało randkowanie w latach 40. i 50. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Irena Wielocha ma 70 lat i jest wziętą modelką i influencerką. Pieniądze na smartfona zarobiła, jeżdżąc taksówką

Jak kiedyś wyglądało randkowanie? 90-latek zdradza najważniejsze zasady

Grandad Joe urodził się w 1933 roku. Jakiś czas temu podzielił się z internautami ciekawym nagraniem. W czterech punktach zdradził, jak wyglądało oraz jakimi prawami rządziło się randkowanie w latach jego młodości. Zaczął od tego, że do spotkań towarzyskich dochodziło najczęściej na lokalnej potańcówce. Ciekawie przedstawiała się także sprawa z pocałunkiem, gdyż nie wypadało go dać ot tak. Najpierw należało umówić się z wybranką na co najmniej trzy randki, a po nich kulturalnie zapytać o pozwolenie. Dopiero gdy partnerka wyraziła zgodę, można było skraść jej całusa.

Wytłumaczył zasady randkowania w latach 40. i 50. O czym panowie musieli pamiętać?

Joe zwrócił uwagę na jeszcze dwie ważne zasady, którymi kierował się w latach 40. oraz 50. Pierwsza z nich dotyczyła odprowadzania ukochanej po każdym spotkaniu pod sam dom. Niezależnie od tego, jak daleko czy nie po drodze on był. Druga z kolei zakładała, by w trakcie spotkań i spacerów mężczyzna zawsze szedł od strony krawężnika, co miało zapewnić partnerce większe bezpieczeństwo.

Internauci zachwyceni zasadami sprzed lat. "Niektóre rzeczy były o wiele lepsze"

Pod nagraniem pojawił się ogrom komentarzy zachwyconych internatów. Wielu z nich popierało reguły, które panowały w przeszłości oraz zastanawiali się, dlaczego teraz tak nie jest. Niektórzy wręcz żartowali, że żałują, iż nie urodzili się wcześniej.

Dlaczego nadal nie może tak być? W dzisiejszym świecie to brzmi jak wymarzona randka
Niektóre rzeczy były o wiele lepsze w przeszłości
I dlatego małżeństwa wtedy trwały
Najwyraźniej urodziłam się w złych czasach

- komentują internauci.

Więcej o: