Dodaj kilka kropel do wody i spryskaj rośliny. Przędziorki same pospadają z liści

Przędziorek - jak wygląda? To szkodnik, który sieje spustoszenie nie tylko u roślin ogrodowych, ale może pojawić się także w mieszkaniu. Jak go zwalczać? Podpowiadamy, jak przygotować skuteczny oprysk z czosnku na mszyce i przędziorki.

Uważasz, że rośliny zaatakował przędziorek? Oprysk z czosnku na mszyce poradzi sobie również z tymi szkodnikami. Jest naturalny i nie zaszkodzi roślinom ani zwierzętom. Sprawdź, jak rozpoznać obecność przędziorka i jak go zwalczyć.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Przędziorek. Jak wygląda i jak się go pozbyć?

Przędziorek występuje na wielu roślinach uprawnych jak pomidory, ogórki, maliny, ale także na krzewach ogrodowych i kwiatach domowych. Jest szkodnikiem, który uszkadza rośliny poprzez zasysanie soku roślinnego po spodniej stronie liści. Jak widzimy na tiktokowym profilu Busz.busz, oznaką ich obecności są żółte plamy na liściach, a także charakterystyczne pajęczyny. 

Sposobów na zwalczenie przędziorka jest kilka. Tiktokerka radzi, aby dokładnie wyczyścić roślinę, pamiętając o zakamarkach liści, w których szkodniki mogą się ukryć. Możemy także spryskać liście roztworem wody z olejkiem neem. Ma on działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Wystarczy dodać kilka kropel do wody i dokładnie opryskać rośliny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, gdy roślinę zaatakował przędziorek? Oprysk z czosnku na mszyce poradzi sobie także z tym szkodnikiem

Zapach i właściwości czosnku sprawiają, że jest to świetny sposób na pozbycie się szkodników z roślin. Aby go przygotować, kroimy czosnek na drobno i umieszczamy w pojemniku. Zalewamy litrem chłodnej wody i mieszamy, a następnie odstawiamy mieszankę na 24 godziny. Po upływie tego czasu łączymy z wodą w proporcji 1:1 i pryskamy rośliny. Oprysk z czosnku na mszyce i przędziorki możemy przechowywać w lodówce przez miesiąc. 

Więcej o: