W latach 80. była na każdej okładce. Prywatnie nie mogła ułożyć sobie życia. "Zawsze mnie porzucali"

18 czerwca Isabella Rossellini skończyła 71 lat. Kiedy w 1986 roku wystąpiła w filmie "Blue Velvet", mężczyźni oszaleli na jej punkcie. Prywatnie aktorka nie miała jednak szczęścia w miłości. Na koncie ma dwa małżeństwa i kilka nieudanych związków.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Isabella Rossellini pochodzi z artystycznej rodziny. Jej matka Ingrid Bergman była aktorką, a ojciec Roberto Rossellini scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym. Ma siostrę bliźniaczkę i brata, który poszedł w ślady ojca i również został producentem. W 1976 Isabella zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Kwestia czasu", gdzie zagrała u boku matki. Kiedy miała 28 lat, zdecydowała się zostać modelką. Pojawiła się na okładkach takich czasopism jak "Vogue", "Elle" czy "Vanity Fair".

Zobacz wideo Artyści, których nie poznalibyśmy na ulicy, bo chowają się za maskami

Córka znanych rodziców. Dar czy przekleństwo?

Kariera Rosselini nabrała tempa, kiedy w 1986 roku wystąpiła w filmie "Blue Velvet". Zagrała torturowaną piosenkarkę, a rola przyniosła jej nagrodę Independent Spirit Awards. Chociaż mogłoby się wydawać, że posiadanie znanych rodziców pomoże w karierze Isabelli, dla niej było to obciążeniem. - Od dzieciństwa słyszałam, że wyglądam jak matka, ale z pewnością nie mam takiego talentu jak ona - powiedziała w jednym z wywiadów. Po sukcesie "Blue Velvet" kariera Rosselini nabrała tempa. Pojawiła się w takich produkcjach jak "Ze śmiercią jej do twarzy" czy "Wieczna miłość".

Życie prywatne Isabelli. Nie miała szczęścia w miłości

Pierwszym mężem aktorki był reżyser Martin Scorsese. Rozwiedli się po 3 latach. Później Isabella związała się z modelem Jonathanem Wiedemannem, który był jej mężem w latach 1983-1986. To małżeństwo również nie przetrwało próby czasu. W kolejnych latach Rosselini spotykała się z Michaiłem Barysznikowem, Davidem Lynchem i Garym Oldmanem. - To mężczyźni zawsze mnie porzucali. Nigdy z własnej inicjatywy nie zakończyłbym związku, zrobiłabym wszystko, żeby go naprawić - wyznała. Lynch po 5 latach związku zerwał z nią przez telefon, a Scorsere miał być z nią tylko ze względu na sławnego ojca. - Bolało - dodała gwiazda.

 

Co dziś robi Isabella Rossellini? Wycofała się z aktorstwa

Kiedy Isabella Rossellini skończyła 44 lata, jej popularność zaczęła słabnąć. - W tym wieku jesteś pomiędzy. Za stara, żeby grać młode dziewczyny, za młoda, żeby wcielać się w rolę matrony, czarownicy czy babci - mówiła. Ostatni raz zagrała w filmie w 2008 roku. Żeby zapewnić sobie byt, postanowiła całkowicie zmienić kierunek i zaczęła pracować jako lektorka. W międzyczasie została aktywistką, a także pisarką. Podpisała kontrakt na książkę i serię monodramów. Dziś prowadzi własną farmę. - Miałam karierę, jaką miałam, zrobiłam, co mogłam, a teraz czas na to, co jest dla mnie interesujące - przyznała w 2020 r. rozmowie z dziennikiem "The Guardian".

Więcej o: