Dorota Szelągowska pali 50 papierosów dziennie. Żyje w strachu przed nowotworem. "Jestem przerażona"

Dorota Szelągowska podczas konferencji See Bloggers 2023 opowiedziała o swoim nałogu oraz lęku związanym z chorobą nowotworową. Projektantka wnętrz nigdy nie ukrywała, że pali od lat, a próby rzucenia kończyły się niepowodzeniem.

Dorota Szelągowska to aktualnie jedną z najsłynniejszych projektantek wnętrz, a także prezenterek telewizyjnych w Polsce. Jest znana z prowadzenia takich programów jak "Pytanie na śniadanie", "Domy gwiazd"  czy "Dorota Was urządzi", dzięki którym stała się również ulubienicą widzów. Jest córką znanej pisarki Katarzyny Grocholi. 17 czerwca gwiazda telewizji wzięła udział w konferencji See Bloggers dla influencerów i blogerów, podczas której zdecydowała się na szczere wyznanie.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska opowiada, jak schudła. Ogłasza: Rzucę palenie!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dorota Szelągowska o nałogu. Projektantka wnętrz obawia się choroby nowotworowej

Podczas konferencji dla blogerów See Bloggers 2023 w szczerej rozmowie z Pomponikiem, Dorota Szelągowska przyznała, że boi się choroby nowotworowej. Celebrytka udzieliła takiej odpowiedzi w związku z pytaniem o jej mamę, Katarzynę Grocholę, u której w zeszłym roku zdiagnozowano raka płuc. Od tamtego czasu pisarka przeszła dwie operacje. Autorka książek paliła papierosy w dużej ilości, podobnie jak Szelągowska, która od lat jest uzależniona od palenia. - Oczywiście, że się boję. Jestem przerażona. Jestem osobą palącą, która zdaje sobie sprawę z konsekwencji palenia, która nie chce już palić. Jestem osobą uzależnioną od papierosów i choroby związane z używkami są czymś koszmarnym, nie oszukujmy się. Natomiast nie jesteśmy na tyle mądrzy, żeby o tym myśleć w momencie, kiedy to robimy, tylko dopiero potem przychodzi moment otrzeźwienia - powiedziała.

 

Gwiazda wielokrotnie próbowała zerwać z nałogiem. Bezskutecznie

Dorota Szelągowska pali papierosy od lat. Jak podaje Plotek, przyznała, że po zaspokojeniu głodu nikotynowego lepiej jej się pracuje. W 2021 roku w rozmowie z Żurnalistą, zebrała się z kolei na wyznanie, w którym podała, że w ciągu dnia spala około 50 papierosów. Szelągowska tłumaczyła: Papieros to jest coś więcej niż dym, który wdychasz i zaspokojenie nałogu, ale też jednostka czasu na przykład. To jest nagroda. Jak coś zrobisz, to robisz przerwę na papierosa.

W 2022 roku projektantka wnętrz postanowiła zmienić styl życia — zaczęła ćwiczyć i wyznała również, że ma w planach zerwanie z nałogiem nikotynowym. Jak na razie próby te okazały się bezskuteczne.

Więcej o: