Wojciechowska szczerze o rodzicielstwie. Przeprosiła 15-letnią córkę. "Chciałam najlepiej na świecie"

Martyna Wojciechowska jest mamą 15-letniej Marysi. Rodzina jest dla niej najważniejsza, ale jak każdemu rodzicowi, zdarzają jej się błędy wychowawcze. W wywiadzie dla "Jastrząb Post" podróżniczka przyznała, że niedawno przeprosiła córkę. Za co?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Martyna Wojciechowska to kobieta wielu talentów. Jest dziennikarką, podróżniczką, pisarką i działaczką społeczną. Od 2009 roku realizuje program "Kobieta na krańcu świata", który przedstawia różne konflikty społeczne w innych państwach. Oprócz tego jest kierowcą rajdowym, honorową ambasadorką WWF Polska, a także trzecią Polką, która zdobyła wszystkie dziewięć szczytów Korony Ziemi.

Zobacz wideo Córka Martyny Wojciechowska podbiera jej biżuterię! „Nie rozpieszczam jej"

Córka Wojciechowskiej i Błaszczyka. Marysia ma dziś 15 lat

Martyna była związana z płetwonurkiem Jerzym Błaszczykiem, którego poznała w Egipcie. W 2008 roku para powitała na świecie dziecko. Niedługo później się rozstali, ale zgodnie dzielili się opieką nad córką. W lutym 2016 roku mężczyzna zmarł na nowotwór. Po śmierci Błaszczyka Wojciechowska zmieniła plany zawodowe i całe życie podporządkowała Marysi. Przez 15 lat bycia mamą gwiazda nauczyła się wielu rzeczy. - Nie radzić, nie oceniać, tylko przede wszystkim słuchać i pytać: czego potrzebujesz, jak mogę ci pomóc. Moim zdaniem to jest kluczowe w pokonaniu tego pokoleniowego konfliktu, że ja rodzic wiem lepiej. Często nie jest tak - powiedziała w rozmowie z "Jastrząb Post".

Martyna Wojciechowska jako mama. Przyznaje, że popełniła błędy

Przez ostatnie 2 lata Martyna pracowała nad projektem "Młode głowy", który skupia się na pomocy dzieciom w zakresie zdrowia psychicznego. Z tego względu dużo rozmawiała z Marysią i uświadomiła sobie, jak wiele błędów popełniła w jej wychowaniu. - Za wiele z nich przeprosiłam moją córkę, wiedząc, że chciałam najlepiej na świecie, a wyszło, jak wyszło - wyznała. Zaznaczyła, że dzieci inaczej postrzegają świat niż osoby dorosłe i coś, co dla dorosłego będzie błahą sprawą, dla dziecka może być ogromnym problemem.

 

Powszechne jest mówienie dziecku, że przesadza i że pozna prawdziwe problemy, dopiero jak dorośnie. - Z punktu widzenia dziecka ten problem, z którym dziś się mierzy, to jest największy problem na świecie. I tak to potraktujmy. Dajmy im uwagę, cierpliwość, miłość, akceptację i bezwarunkowe wsparcie niezależnie od wszystkiego - dodała Wojciechowska. Podróżniczka ma jeszcze drugą córkę, Kabulę, którą adoptowała w 2017 roku.

Więcej o: