Nie możesz doprać kuchennych ścierek? Genialny trik z mikrofalówką usunie tłuste plamy w 90 sekund

Ściereczki kuchenne są niezbędne w każdym domu. Służą do przecierania blatów, czy naczyń, przez co szybko się brudzą. Istnieje jednak trik, dzięki któremu usuniesz plamy i szybko przywrócisz im świeżość.

Na ściereczkach kuchennych osadza się kurz, tłuszcz i opary z gotowania, przez co z łatwością pokrywają się trudnymi do usunięcia plamami. Wypranie ich w pralce nie zawsze przynosi oczekiwany skutek, dlatego podpowiadamy alternatywny trik, z którym szybko doprowadzisz je do porządku bez uszkodzenia materiału. Wystarczy, że wrzucisz je… do mikrofalówki.

Zobacz wideo "Nie jestem ogromną fanką przebywania w kuchni", czyli Paulina Krupińska... w kuchni DDTVN

Włóż ścierki kuchenne do mikrofalówki. Osobliwy trik pomoże pozbyć się plam 

Zdarza się, że podczas zwykłego prania, tłuste plamy nie sprały się ze ścierek. Aby je usunąć, często zmuszone jesteśmy do zastosowania odplamiacza. Namaczanie w preparacie przynosi efekty, ale jest długotrwałe i kosztowne. Zamiast kupować drogie specyfiki, wypróbuj sprawdzony sposób z wykorzystaniem kuchenki mikrofalowej. Jak to zrobić? Wystarczy, że namoczysz ścierkę w wodzie, a plamy potrzesz mydłem do prania. Do foliowej reklamówki włóż ściereczki, ale nie zawiązuj jej. Włóż foliówkę do mikrofali na około 90 sekund z mocą 500 W. Gdy urządzenie oznajmi koniec pracy, wyjmij ścierki (rób to ostrożnie, aby się nie oparzyć) i opłucz je w chłodnej wodzie. Plamy i tłuste zabrudzenia znikną!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skuteczny sposób na usunięcie tłustych zabrudzeń. Przydadzą ci się kostki lodu 

Innym sposobem na pozbycie się naprawdę trudnych do usunięcia plam jest namoczenie ścierek w wodzie z kostkami lodu. Wlej wodę do miski, wrzuć kostki i umieść w niej ściereczki a zimna woda usunie nawet najtrudniejsze plamy. Pozostaw ścierki na kilka godzin, a po wyjęciu włóż do gorącej wody z detergentem. Mocz je przed 15 minut, a następnie przepłucz wodą. 

Więcej o: