Wymieszaj ten produkt za 3 zł z ciepłą wodą. Bateria i kran będą lśniły jak nowe!

Łazienka to miejsce, w którym mnóstwo urządzeń i przedmiotów jest narażonych na pokrycie irytującą kamienną powłoką. Zanim sięgniesz po środki chemiczne, spróbuj wykorzystać sprytny trik z wykorzystaniem domowego składnika za grosze.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre elementy wyposażenia łazienki są bardzo trudne do prawidłowego i efektywnego wyczyszczenia. Ze względu na to, że wiele z nich bardzo często ma nieustanny kontakt z wodą, na powierzchni mogą osadzać się różne zabrudzenia, na przykład kamień, którego usunięcie często bywa niemałym problemem. Znajdzie się on przede wszystkim na kranach i bateriach łazienkowych lub tych od prysznica. Jak poradzić sobie z tym uporczywym problemem?

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Prosty i skuteczny sposób na wyczyszczenie baterii z kamienia. Pomógł nieoczywisty produkt

Kran i bateria pokryte kamieniem nie wyglądają zbyt dobrze, a przede wszystkim zbyt higienicznie. Mycie rąk czy zębów w towarzystwie tego białego osadu nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego warto regularnie czyścić oba te elementy. Należy pamiętać, że do tej czynności nie przydadzą się silne detergenty przeznaczone do toalet. Co prawda poradzą sobie z kamieniem, jednak równocześnie mogą znacząco uszkodzić powierzchnię łazienkowej baterii. Proponujemy wykorzystać inny sposób.

Metoda ta jest banalna, a przy tym zaskakująco efektywna. Wystarczy, że do średniej wielkości miski wlejemy około 200 ml ciepłej, nie gorącej wody, a następnie dodamy do niej... całe opakowanie kwasku cytrynowego. Produkt ten można kupić dosłownie w każdym sklepie za kilka złotych. Okazuje się, że znajdzie on zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w łazience. Pozostaje jedynie wziąć do ręki małą gąbeczkę i dokładnie wyszorować cały kran i baterię. Na koniec warto opłukać oba elementy i osuszyć przy użyciu ręcznika papierowego. I to wszystko. Wyposażenie łazienki będzie jak nowe.

Istnieje alternatywa dla kwasku. Jest nią... ocet

Jeśli metoda z kwaskiem okaże się być zbyt słaba lub niewłaściwa, warto spróbować wyczyścić baterię przy pomocy octu spirytusowego. W tym przypadku świetnie sprawdzi się mała ściereczka, na którą należy wylać kilkanaście mililitrów płynu i starannie umyć zabrudzone elementy.

Więcej o: