Przesadziłaś z opalaniem? Posmaruj tym skórę. Zmniejszysz ból i od razu poczujesz ulgę

W upalne dni chętnie korzystamy ze słońca, ale przy wysokiej temperaturze nietrudno o oparzenia słoneczne. Jak sobie z nimi radzić? Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby, które złagodzą ból, pieczenie i swędzenie po opalaniu.

Opalać powinnyśmy się z głową, jednak niejednokrotnie wygrzewanie się na słońcu niesie za sobą smutne i bolesne konsekwencje. Długie wystawienie na działanie słońca może skończyć się poparzeniami, na które w szczególności narażone są osoby posiadające jasną karnację i delikatną skórę. Podpowiadamy kilka domowych sposobów na złagodzenie oparzeń skóry.

Zobacz wideo Czy opalanie w ciąży jest bezpieczne? [EDZIECKO]

Jak uniknąć poparzenia słonecznego? Przygotuj skórę na kontakt ze słońcem 

Pamiętajmy, że gdy wystawiamy się na słońce, należy dobrać odpowiedni krem z filtrem, ale także unikać przebywania na zewnątrz w porze, kiedy temperatura jest wyjątkowo wysoka. Warto zadbać również o ochronę oczu i głowy. Oparzenie słoneczne to nic innego jak skórny rumień, który często wiąże się także z pęcherzami. Aby uniknąć poparzenia, oprócz stosowania odpowiednich kremów, należy rozplanować ekspozycję na słońce. Podczas pierwszych dni opalania należy zachować rozsądek i korzystać z kąpieli słonecznych nie dłużej niż 15 minut dziennie, aby skóra mogła się przyzwyczaić. Nierzadko zdarza się jednak, że zamiast zachować umiar, przesadzimy z opalaniem. Jak poradzić sobie z poparzeniami słonecznymi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić na poparzenia słoneczne? Wypróbuj te domowe sposoby

Ból i wrażliwość skóry możemy ukoić na kilka sposobów. Pamiętajmy jednak, że jeśli doznaliśmy głębokiego poparzenia, należy skonsultować się z lekarzem.

  1. Aloes. Żele i kremy z aloesem mają świetne właściwości nawilżające. Działają także przeciwzapalnie i łagodzą podrażnienia. 
  2. Miód. Przyniesie poczucie ulgi i chłodu, a także przyspieszy proces gojenia. 
  3. Chłodny prysznic. Należy uważać, żeby woda nie była bardzo zimna, ponieważ możemy nabawić się szoku termicznego. 
  4. Maślanka i kefir. Zawierają witaminę A, D, E i białko, które pomaga w odbudowywaniu się skóry. Naniesienie zimnego kefiru, czy maślanki przyniesie skórze ukojenie.
  5. Plastry ogórka. Świeży ogórek zawiera antyoksydanty, które złagodzą poparzenia i poprawią regenerację. 
Więcej o: