Wieszasz ubrania w ten sposób? Popełniasz błąd! Zrób jedną rzecz, a rozwiesisz ich dwa razy więcej

Zdarza się, że podczas wieszania prania brakuje ci miejsca na suszarce? Okazuje się, że wystarczy zastosować jeden trik, by zmieściło się na niej nawet dwa razy więcej koszulek lub spodni. Co warto zrobić? Jedna z użytkowniczek Instagrama podzieliła się ciekawym sposobem.

Zbliża się wakacyjny wyjazd i chcesz zrobić kolejne pranie, lecz brakuje ci miejsca na suszarce? Wiele osób zna ten popularny problem. Można rozwiązać go w kilka chwil, zmieniając technikę wieszania ubrań. Zamiast robić to w tradycyjny sposób, wykorzystaj sprytny trik, a na suszarce zmieści się nawet dwa razy więcej prania.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wieszaj ubrań na suszarce w tradycyjny sposób. Wystarczy jedna zmiana, by zaoszczędzić dużo miejsca

Sabrina postanowiła podzielić się na Instagramie krótkim filmikiem, dzieląc się nietypową radą. Pokazuje na nim, jak wieszać pranie w inny sposób. Taki, który zaoszczędzi miejsce i sprawi, że na suszarce zmieści się o wiele więcej ubrań. Zamiast rozwieszać koszulki wzdłuż prętów, rozmieść je w poprzek, przyczepiając rogi ubrania przy pomocy klamerek. Pamiętaj jednak, by mocować je za szwy. Sprawi to, że na ubraniach nie odkształcą się zagniecenia po spinkach.

 

Okazuje się jednak, że nie każdemu trik z wieszaniem prania przypadł do gustu. Materiał udostępniony przez Sabrinę odtworzono ponad dwa miliony razy, a w sekcji komentarzy użytkowniczki Instagrama podzieliły się przemyśleniami na temat nietypowego sposobu. Niektórzy uważają, że trik zniekształci ubrania, a inni zaznaczają, że to genialny sposób. Znaleźli się również ci, którzy zaznaczają, że wystarczy odpowiednia technika rozwieszania ubrań, by zachowały swoją formę i doskonale się prezentowały po wyschnięciu.

Najlepsza rada.
Ta wskazówka jest STRASZNA, ciężar mokrych ubrań deformuje koszulki.
Mokre ubrania są ciężkie, zniszczą je, wolę wieszaki.
Wszyscy z dezaprobatą, a ja w domu zawsze tak robiłam i nigdy nic złego się nie działo.
Zawsze tak wieszam na sznurku i nigdy nic się nie uszkodziło. Myślę, że ci ludzie, którym coś się zdeformowało, nie wiedzą, jak wieszać ubrania...

Nie wieszaj ubrań na suszarce. Zrób to inaczej, a nie będziesz musiała ich prasować

Nie masz pod ręką klamerek, a chcesz zmieścić więcej prania na suszarce? Wykorzystaj wieszaki do ubrań. Wystarczy, że zawiesisz na nich koszulki lub bluzy, a następnie rozmieścisz na uszarce w poprzek prętów, jak w przypadku sposobu ze spinkami. Trik ten nie tylko zaoszczędzi miejsce, lecz także sprawi, że w wielu przypadkach nie będzie już trzeba prasować ubrań. Gdy będą dobrze rozwieszone na wieszakach, wyschną też o wiele szybciej.

Więcej o: