Potrzyj łodygę róży i zobacz, co się stanie. Efekt jest fenomenalny

Róże to jedne z najpopularniejszych i najpiękniejszych kwiatów. Z tego powodu często stają się elementem dekoracyjnym w naszych domach. Co zrobić, żeby rośliny wyglądały jeszcze lepiej w wazonie? Wystarczy, że potrzesz jej łodygę, a efekt cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby róże stały się jeszcze piękniejsze? Po ścięciu kwiatów, ich płatki często zamykają się i marnieją. Dzięki jednemu trikowi, korona rośliny pięknie się otworzy i zachwyci niejednego gościa. Dowiedz się jak osiągnąć taki efekt, bez wydania nawet złotówki.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Potrzyj łodygę róży. Płatki kwiatów staną się jeszcze piękniejsze

Ciekawy trik na piękne róże w wazonie odkryła influencerka Romina Gafur. Dziewczyna zobaczyła go w sieci i postanowiła sprawdzić, czy sprawdza się w rzeczywistości. Nie spodziewała się, że efekt końcowy zaskoczy ją aż tak bardzo. Na czym polega banalny sposób? Wystarczy, że zetniesz róże i obrócisz kwiat do góry nogami. Złap łodygę obiema dłońmi i zacznij go energicznie pocierać. Tym samym wprawisz roślinę w ruch. Dzięki szybkim obrotom, płatki rośliny otworzą się, a róża stanie się jeszcze piękniejsza. Przygotowane w ten sposób róże będę ślicznie wyglądać w wazonach, a także w różnych stroikach.

Fani zauważyli spory błąd. "Kolce opuściły chat"

W filmiku Rominy fani doszukali się sporego przeoczenia. Przede wszystkim influencerka nie zaznaczyła, żeby przed wypróbowaniem triku usunąć kolce z rośliny. W innym, przypadku możemy poważnie poranić swoje dłonie. W komentarzach wytknęli błąd dziewczyny.

 
A może najpierw usuń kolce?
Kolce opuściły chat
Wasze róże nie mają kolców? Dziwne

Co więcej, kilku z nich zauważyło, że zbyt intensywne obracanie kwiatem może mieć niepożądane skutki. Po wypróbowaniu triku płatki róży szybko zaczęły odpadać, w niektórych przypadkach nawet po godzinie od wsadzenia do wazonu. Z tego powodu, jeśli chcesz skorzystać z tego triku, nie przesadzaj z siłą. Jedna z widzek podzielił się także innym sposobem na otwarcie korony rośliny. 

Nie próbowałam tego, co widziałam na tym filmie, ale dmuchanie do środka kwiatu otwiera płatki i wcale mu nie szkodzi
Więcej o: