Zamiast pić, połącz z płynem do mycia naczyń. Kuchenka będzie lśniła bez szorowania

Zdarza się, że uporczywe przypalenia na kuchence nie chcą tak łatwo zejść przy pomocy popularnych środków czyszczących. Zamiast jednak szorować zabrudzenia, przygotuj środek czyszczący z dwóch składników. W mig uporasz się z problemem.

Przypalenia na kuchence gazowej często nie chcą tak łatwo zejść, gdy stosujemy popularne środki czyszczące. Musimy wówczas szorować plamy, żeby w ogóle się ich pozbyć. Następnym razem wypróbuj jednak domowy środek, który w mig upora się nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Sprawi, że brud szybko "odpadnie" i będzie tylko wspomnieniem.

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmieszaj dwa składniki i nałóż na kuchenkę. Brud zniknie bez szorowania

Okazuje się, że popularny napój może szybko uporać się z zabrudzeniami trudnymi do usunięcia. Zamiast więc go pić, zmieszaj łyżkę coli z łyżką płynu do mycia naczyń i gotowy preparat zaaplikuj na kuchenkę. Pozostaw na niej środek przez dziesięć minut, a po tym czasie zmyj go gąbką zwilżoną wodą. Po wszystkim wystarczy przetrzeć kuchenkę do sucha i gotowe. Będzie lśniła, a niektórzy pomyślą nawet, że wygląda jak nowa. Napój typu cola bogaty jest w kwas fosforowy, dzięki czemu doskonale radzi sobie z tłuszczem, brudem, a nawet rdzą. Jeśli więc masz go pod ręką, przygotuj domowy środek czyszczący, który szybko upora się z zabrudzeniami i to bez konieczności szorowania.

Domowy środek czyszczący. Ta pasta upora się z wieloma uporczywymi zabrudzeniami

Na uporczywe zabrudzenia dobrze jest też przygotować domową pastę czyszczącą z dwóch składników. Kosztuje grosze, a doskonale poradzi sobie nie tylko z przypaleniami. Wystarczy sięgnąć po sodę oczyszczoną i dodać do niej odrobinę płyny do mycia naczyń. Dla lepszej konsystencji dolej do składników trochę wody, by uzyskać gęstą, kremową pastę. Dzięki temu łatwiej będzie ją stosować. Wystarczy gotowy środek zaaplikować na kuchenkę lub piekarnik i pozostawić na dziesięć minut. Po tym czasie trzeba zmyć pastę z wodą, a wraz z nią usuniesz też wszelkie zabrudzenia.

Więcej o: