Zapomnij o odplamiaczu. Wyciśnij kilka kropel i wetrzyj. Żółty kołnierzyk odzyska biel

Białe koszule są niezwykle eleganckie, ale ich posiadaczki często mierzą się z problemem żółtych kołnierzyków. Zabrudzenia nie wyglądają estetycznie, ale także trudno je doprać. Podpowiadamy sprawdzone sposoby, aby przywrócić koszulom dawny blask.

Z pewnością nie raz zdarzyło ci się, że zakładasz świeżo wypraną koszulę, a na kołnierzyku znajdują się brzydkie żółte plamy. Często wypranie koszuli w pralce nie usuwa tego typu zanieczyszczeń, ale na szczęście istnieją domowe metody na walkę z tym problemem.

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Skąd się biorą żółte plamy na kołnierzyku białej koszuli? Aby je usunąć, przyda ci się cytryna

Żółte plamy na kołnierzach to nic innego jak mieszanka zanieczyszczeń z powietrza, potu, resztek kosmetyków do makijażu, czy stylizacji włosów. Mieszanka tych składników bywa trudna do usunięcia, ale pozbycie się plam nie jest niemożliwe. W tym celu przydadzą nam się popularne składniki z kuchennej szafki. Do przywracania koloru białym ubraniom świetnie nadaje się sok z cytryny. Wystarczy wymieszać 5 łyżek soku z 5 łyżkami wody i wetrzeć w plamy. Po 15 minutach wypłukujemy koszulę pod bieżącą wodą i wrzucamy do pralki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowe sposoby na pozbycie się plam z białych koszul. Wypróbuj te triki, a koszule znów będą śnieżnobiałe

Innymi sposobami na pozbycie się plam z kołnierzyka białej koszuli jest zastosowanie wody utlenionej. 2 szklanki wody utlenionej mieszamy ze szklanką płynu do naczyń i nanosimy na plamy. Najlepiej zrobić to za pomocą butelki z atomizerem. Pryskamy na zabrudzenia i pozostawiamy na kilka minut. Po upływie tego czasu pierzemy koszulę w pralce. Podobne działanie wykazuje soda oczyszczona. W połączeniu z wodą świetnie usuwa plamy i przywraca śnieżnobiały kolor.

Więcej o: