Weź jedną tubkę z łazienki i wetrzyj w zlew. Po 15 minutach jego blask cię oślepi

Jak wyczyścić zlew w kuchni? Regularna pielęgnacja sprzętów w domu jest bardzo ważna. Dzięki temu powierzchnie zawsze będą lśniły czystością. Jeśli nie chcesz szorować powierzchni preparatem do zlewu ze sklepu, który nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat, wypróbuj inny sposób. Efekt cię zaskoczy.

Praktycznie każdy z nas ma w kuchni zlew, jednak nie każdy wie, jak o niego dbać. Nieważne, czy masz jedno, czy dwukomorowy, sposoby czyszczenia są zawsze takie same. Powierzchnia szybko ulega zabrudzeniu przez kontakt z resztkami jedzenia czy przez osad z mytych nad zlewem owoców i warzyw. Nie musisz jednak inwestować w specjalne środki czyszczące. To, co się sprawdzi, z pewnością masz już w swojej łazience.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić zlew domowymi sposobami? Wykorzystaj... pastę do zębów

Do czyszczenia zlewu chromowanego sprawdzi się pasta do zębów, którą zapewne masz w łazience. Niepozorny produkt zlikwiduje nieestetyczne dla oka smugi i zacieki, a samo zastosowanie jest niesamowicie proste.

  1. Wyciśnij niewielką ilość pasty do zębów na gąbeczkę.
  2. Rozprowadź pastę na powierzchni zlewu.
  3. Odczekaj 15 minut i delikatnie przetrzyj zlew.
  4. Spłucz resztki produktu wodą i ciesz się nieskazitelnie czystą powierzchnią.

Na TikToku @budznsudzz jakiś czas temu opublikowano filmik, w którym autorka zaprezentowała czyszczenie zlewu stalowego pastą do zębów. Kobieta przyznała, że dzięki temu powierzchnia stała się bardziej lśniąca. W jednym z komentarzy pod nagraniem komentujący doradził, by połączyć pastę z sodą oczyszczoną, co przyniesie jeszcze lepszy efekt.

Czym czyścić zlew? Pasta do zębów to nie wszystko

W trosce o piękny zlew nie należy też zapominać o regularnej impregnacji. Nie musisz jednak sięgać po sklepowe środki, ponieważ sprawdzi się olej spożywczy, który masz w domu. Możesz użyć zarówno rzepakowego, słonecznikowego, jak i kokosowego. Taki sam efekt przyniesie też oliwa z oliwek. Co należy zrobić?

  1. Umyj zlew i dokładnie go wytrzyj, by był suchy.
  2. Polej zlew odrobiną wybranego oleju i wetrzyj go w powierzchnię przy pomocy gąbki lub materiałowej ściereczki.
  3. Odczekaj kilka godzin lub całą noc i zmyj wodą nadmiar substancji.
Więcej o: