Pokrusz i wymieszaj z ziemią. Bakopa obsypie się kwiatami. Sąsiedzi nie będą mogli oderwać wzroku

Bakopa to roślina jednoroczna, a jej okres kwitnienia trwa od czerwca do września. Charakteryzuje się ciemnozielonymi liśćmi, drobnymi kwiatami i lekko wijącymi się pędami. Jak pielęgnować bakopę, aby pięknie rosła?

Bakopa to popularna roślina uprawiana na tarasach, czy balkonach. Charakteryzuje się kwiatami o drobnych płatkach, jednak aby była prawdziwą ozdobą domu, warto ją nawozić. Podpowiadamy sposób na domową odżywkę, dzięki której bakopa obsypie się kwiatami.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Gdzie sadzić bakopę? Jest podatna na choroby i szkodniki

Bakopa pochodzi z rodziny babkowatych, a na świecie występuje około 60 odmian tej rośliny. Najczęstszym gatunkiem hodowanym na balkonach jest Sutera diffusu i Sutera cordata, których pędy mogą osiągnąć nawet 50 cm długości. Roślina ta najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. W cieniu może marnieć, a nawet przestać wypuszczać kwiaty. Lubi żyzne, przepuszczalne podłoże, ale bywa podatna na choroby i szkodniki jak przędziorki, czy mączliki, które bytują na liściach. Dlatego w pielęgnacji tego kwiatu ważne jest odpowiednie nawożenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak pielęgnować bakopę? Domowy nawóz poprawi jej kwitnienie 

Zamiast udawać się do sklepu ogrodniczego, warto wypróbować domowy sposób na odżywkę do roślin kwitnących. W pielęgnacji i odżywieniu bakopy świetnie sprawdzi się nawóz ze skorupek jaj. 

Jak widzimy na tiktokowym profilu Plantsbyjoda wystarczy pokruszyć skorupki i wymieszać z wierzchnią warstwą gleby. Skorupki jaj dobrze sprawdzają się w pielęgnacji pomidorów, cukinii, paproci, ale także do nawożenia roślin kwitnących jak lawenda, czy bakopa. Skorupki zawierają dużo wapnia, dzięki czemu wzmocnią system korzeniowy roślin, poprawiają kwitnienie, a także wzbogacą glebę w niezbędne składniki mineralne.

Więcej o: