Namocz w wodzie i podlej aloes. Będzie tak bujnie rósł, że "wyjdzie" z doniczki

Aloes nie jest rośliną trudną w uprawie, lecz można wspomóc jej rozwój domowym nawozem. Dzięki niemu szybko zauważysz, że będzie bujnie rósł, a po czasie wręcz zacznie "wychodzić" z doniczki. Uszykuj jeden składnika, by przygotować niezawodny nawóz do aloesu.

Do bujnego i zdrowego wzrostu aloesu nie potrzeba wiele. Wystarczy stosować się do kilku zasad i regularnie wykorzystywać domowy nawóz, który sprawi, że będzie rósł jak na drożdżach. Jeśli chcesz, by był tak okazały, że każdy ci go pozazdrości, sięgnij do kuchni po jeden składnik. W mig stanie się piękny i okazały.

Zobacz wideo Domowe lody owocowe. Dziecinnie proste

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o aloes? Trzymaj się tych wskazówek, a będzie bujnie rósł

Aloesy nie są zbyt wymagające i doskonale sobie poradzą nawet w trudnych warunkach. Najlepiej czują się jednak na słonecznych stanowiskach w głębokich oraz szerokich donicach. Im rzadziej będziesz podlewać aloes, tym lepiej. Często wystarczy robić to tylko raz na dwa tygodnie. Aloesy nie lubią być przelewane, przez co szybko marnieją przez gnicie korzeni. Całkiem nieźle znoszą za to okazjonalne przesuszenie. Istotne jest także również regularne nawożenie rośliny, by zachwycała bujnym wyglądem.

Uniwersalny nawóz do podlewania kwiatów. Aloes rośnie po nim jak na drożdżach

Jeśli chcesz, by twój aloes zachwycał okazałym i zdrowym wyglądem, regularnie go podlewaj. Należy robić to od wiosny do jesieni, by został zasilony niezbędnymi składnikami odżywczymi. Dzięki nim będzie rósł jak na drożdżach. Nie musisz jednak kupować gotowych mieszanek. Wystarczy, że zastosujesz trik ze skórkami bananów. Domowy nawóz przygotowany z takiego składnika bogaty jest potas, magnez oraz wapń, które doskonale odżywią aloesy.

Użytkowniczka TikToka z profilu @carrerawebsterttc podzieliła się przepisem na domowy nawóz ze skórek bananów. Zamiast więc je wyrzucać, zachowaj, by zasilić nimi aloes oraz inne domowe rośliny. Wystarczy umieścić skórki bananów w słoiku i zalać wodą. Tak przygotowane skórki należy odstawić na trzy dni w chłodne oraz zacienione miejsce. Po tym czasie wystarczy odcedzić nawóz i podlewać nim aloes. Takie zasilanie możesz stosować nawet raz na dwa tygodnie, by bujnie oraz zdrowo rósł.

Skórki od banana możesz używać ponownie przez kilka miesięcy.
Twoje rośliny wyglądają przepięknie!
Słyszałam, że jeśli rozcieńczysz taki nawóz 1:1 z wodą, to przygotujesz też domowy oprysk do kwiatów.
Więcej o: