Hit czy kit? Dyskusyjny trend z lat 90. znowu na czasie. Z miejsca zwraca uwagę

Moda z lat 90. przeżywa prawdziwy renesans. Powrócił denim w każdej postaci, biodrówki czy krótkie topy. Jednak są też powroty bardzo dyskusyjne, a wśród nich znalazła się kontrowersyjna pocornshirt.

Co do pewnych pomysłów świat mody ciągle nie może się zdecydować. Mają czas świetności, a później czas wstydu. W takiej skomplikowanej sytuacji znalazły się między innymi rybaczki i baskinka, które teraz powracają do łask. W gronie nieco bardziej abstrakcyjnych trendów niegdyś znalazła się popcornshirt. Teraz ten hit lat 90. znowu jest na czasie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda popcorn shirt? Szalenie oryginalnie!

Na wieszaku nie wygląda zbyt zachęcająco, popcorn shirt przypomina raczej ubranka dziecięce i to dosyć dziwne. Lepiej nie sugerować się pozornym rozmiarem, ponieważ bluzka ta jest na tyle elastyczna, że bez problemu zakryje wszystko, co trzeba. Skąd taka nazwa? Chodzi o fakturę przypominającą właśnie popcorn. Wygląda nieco dziwnie, ale bardzo efektownie. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych bluzek idealnych na lato. Dodatkowo popcornshirt są przyjemnie elastyczne i lekkie. W sam raz na wysokie temperatury.

 

Co do popcornshirt? Lepiej nie szarżować

Faktura popcorn shirt z miejsca zwraca uwagę, dlatego warto zapewnić jej spokojniejsze towarzystwo. Jeśli wybierzemy bluzkę z krótkim rękawem i stójką, to doskonałym kompanem będą jasne szerokie spodnie lub trapezowa spódnica.

A jeśli postawimy na top na ramiączkach, to będzie ładnie komponował się z jasnymi szortami lub zwykłymi jeansami. To niejedyny specyficzny dla lat 90. powrót. W tym sezonie ponadto nosimy ubrania niczym dziergane na szydełku, a także charakterystyczne okulary sportowe wraparound.

Więcej o: