Długo nie mogła schudnąć. W końcu zrzuciła 18 kg. "Zrezygnowałam z 3 rzeczy"

Alexandra Matejski z Kanady przez długi czas próbowała schudnąć. Waga jednak ciągle stała w miejscu. W końcu kobieta postanowiła zmienić swoje podejście do kilku kwestii. Dzięki temu udało jej się zrzucić aż 18 kilogramów.

TikTok to aplikacja, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możemy znaleźć na niej różnorodne treści. To m.in. tutoriale makijażowe i pielęgnacyjne, poradniki kulinarne i rodzicielskie. Bardzo popularne w ostatnim czasie są także filmy na temat odchudzania i zdrowego stylu życia. Jedną z twórczyń tego typu treści jest Alexandra Matejski z Kanady, która na TikToku udziela się jako @alexx.fitt.

Zobacz wideo Co to znaczy być na diecie?

Schudła 18 kg. Zrezygnowała z 3 rzeczy

Niedawno Alexandra zdradziła, że udało jej się zrzucić 18 kilogramów. Wcześniej mimo wielu prób odchudzania jej waga stała w miejscu. Jak więc udało jej się to osiągnąć? - Zrezygnowałam tylko z trzech rzeczy - zdradziła. Kobieta w przeszłości wykonywała bardzo dużo treningów cardio. W pewnym momencie postanowiła jednak zmniejszyć ich liczbę. - Mój organizm był wyczerpany i zatrzymywał tłuszcz - wyznała. Poza tym Alexandra przestała obsesyjnie liczyć kalorie. Postanowiła także, że będzie dla siebie samej bardziej wyrozumiała. - Skończyłam z mówieniem o sobie z pogardą. Przestałam też krytykować siebie za każde małe potknięcie - podsumowała tiktokerka. 

Trenerka o tym, co nas tuczy

Warto pamiętać o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli zależy nam na utracie wagi, jest deficyt kaloryczny. Jakiś czas temu w rozmowie z naszym serwisem wypowiedziała się trenerka i ekspertka od żywienia Natalia Kruczyńska. Jak podkreśliła, nie musimy eliminować ze swojego jadłospisu żadnych konkrtetnych produktów. - To nie pieczywo ani ziemniaki tuczą, tylko nadwyżka kaloryczna w naszej diecie - wyjaśnia Natalia Kruczyńska.

Więcej o: