Ma 123 lata i chce znaleźć swoją pierwszą miłość. "Nadal jestem dziewicą"

Sytuację Theresii Nyurakajumby opisało wiele afrykańskich mediów, w tym między innymi "The Telegraph" oraz "Pulse. Africa". Mieszkanka Rwandy niedawno skończyła 123 lata, a data jej urodzenia potwierdzona jest w dowodzie tożsamości. Ostatnio udzieliła wywiadu, w którym podzieliła się swoją niezwykłą i jednocześnie poruszającą historią.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Aleksandra Żuraw zdradza, jak jej mąż odnalazł się w ich życiu z córką Apolonią. "Ma ogromne serce, dlatego zmieściłyśmy się w nim obie" Wybierz serwis

Theresia, 123-latka z Rwandy, opowiedziała dziennikarzom o swoim długim życiu i dorastaniu w kręgu kulturowym, w którym dziewczętom nie wolno było przebywać z mężczyzną we dwójkę. Na kanale Afrimax English w serwisie Youtube można zobaczyć obszerną, ciekawą rozmowę z obywatelką Rwandy, która wyznała m.in., że już jako młoda dziewczyna zdecydowała się na życie w samotności.

 

- Ludzie często pytają mnie o miłość, związki oraz jak udało mi się osiągnąć taki wiek bez mężczyzny u boku. Cóż, moja historia jest trochę inna - opowiadała Rwandyjka.

Oczywiście nadal jestem dziewicą. Myślałam o tym w moich nastoletnich czasach, ale nigdy nie wyszłam za mąż. W mojej kulturze dziewczętom nie pozwalano przebywać sam na sam z mężczyzną. Stało się to zasadą mojego życia. Zdecydowałam się żyć sama, nawet gdy moi rodzice i rodzina zaczęli prosić mnie o ślub

- mówiła. - Gdybym miała męża, być może miałabym także dzieci - dodała.

- Nie chciałam angażować się w życie z mężczyznami. Czułam przed nimi strach. I to zniechęcało mnie do jakichkolwiek związków przez całą moją młodość. Widziałam mężczyzn przyjeżdżających do mojej miejscowości, ale nigdy do żadnego nic nie poczułam - opowiadała.

"Chciałabym mieć kogoś, z kim mogłabym spędzić resztę życia"

W społeczności Theresii w tamtym okresie zasadą było też proponowanie ślubu kobiecie poprzez wcześniejsze zapytanie jej rodziców. Ona jednak odrzucała wszelkie propozycje, ponieważ wówczas nie była gotowa na małżeństwo. Poza tym, jak mówiła, czekała na kogoś, do kogo poczuje prawdziwą miłość.

Po 123 latach życia w stanie wolnym, Theresia zmieniła swoje podejście. W opublikowanej rozmowie przyznaje, że chce znaleźć osobę, z którą mogłaby wieść wspólne życie i spędzić kolejne lata. Jej wyznanie jest bardzo wzruszające:

Chciałabym mieć kogoś, z kim mogłabym spędzić resztę życia 

- powiedziała bohaterka wywiadu.

Theresia przyznaje również, że zaawansowany wiek oraz ubóstwo nie pozwalają jej już na wykonywanie wielu czynności. Nie posiada też żadnej ziemi, na której mogłaby uprawiać warzywa oraz owoce. Czasami brakuje jej jedzenia. Ponadto mieszka w bardzo starym domu, który powinien być wyremontowany. 

Źródła: The Telegraph/Pulsce.Africa/Afrimax English/Youtube

Więcej o: