Zdarzało się, że pijany ojciec nie wpuszczał ich do domu. Aleksandra Popławska mówi wprost. "Czułam wstyd"

Magdalena Popławska wraz z siostrą Aleksandrą nie ukrywają, że są DDA, czyli Dorosłymi Dziećmi Alkoholika. Aktorki w szczerych wywiadach opowiedziały o trudnym dzieciństwie i traumatycznych przeżyciach.

Każda choroba pojawiająca się w rodzinie, dotyka w jakimś stopniu również wszystkich bliskich. Nie inaczej jest w przypadku uzależnienia od alkoholu. Coraz częściej jest obecnie poruszany również temat syndromu DDA, czyli Dorosłych Dzieciach Alkoholików. Chodzi o osoby dorastające w środowisku dysfunkcyjnym, czyli rodzinach, w których alkohol odgrywał znaczącą rolę. Problem ten jest również obecny wśród gwiazd, które coraz częściej decydują się na szczere wyznania i głośno mówią o swoim dzieciństwie.

Zobacz wideo Mówiło się, że gwiazdy robią sobie cesarkę na żądanie, bo w pakiecie mają plastykę brzucha. Lekarz rozwiewa wszelkie wątpliwości

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Problemy bliskich z alkoholem obserwowały od dziecka aktorki Aleksandra i Magdalena Popławskie

Aktorstwo stało się dla sióstr Popławskich sposobem na ucieczkę od rzeczywistości, która nie zawsze malowała się w jasnych barwach. W ich rodzinnym domu nie przelewało się, a szczególnie doskwierał im brak poczucia bezpieczeństwa. Sytuacja ta była związana z ojcem, który przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Aleksandra Popławska w rozmowie z magazynem "Pani", jak cytuje "Viva", wspominała traumatyczne chwile z dzieciństwa.

Czasami, gdy wracałyśmy ze szkoły, nasze wszystkie rzeczy leżały pod blokiem. Tata nie chciał nas wpuścić... Czułam wstyd, ale wiedziałam, że tata pije z rozpaczy, bo nie może sobie poradzić ze sobą i ze światem.
 

Magdalena Popławska i żywe wspomnienia z dzieciństwa na planie serialu "Osiecka"

Magdalena Popławska nie lubi wracać wspomnieniami do lat, kiedy wychowywała się w domu alkoholika. Przy okazji kręcenia serialu "Osiecka", opowiadającego o poetce, która przez ostatnie lata swojego życia zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, aktorce wróciły wspomnienie z dzieciństwa. Popławska w wywiadzie dla magazynu "Zwierciadło" przyznała:

'Dorosłe dzieci alkoholików' Janet Woititz to i dla mnie ważna książka, ten problem dotknął też moją rodzinę, zniszczył trochę naszego życia. Wszyscy żyjemy, jakoś sobie radzimy, ukrywamy to, budujemy swój świat. A ważne jest, żeby zdać sobie sprawę z wagi problemu i nie udawać, że on nie istnieje.

Ojciec Magdaleny i Aleksandry Popławskiej popełnił samobójstwo w 2016 roku.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronieliniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: