Zapomnij o "domowych klimatyzatorach". Ten sposób sprawi, że szybko schłodzisz każde pomieszczenie podczas upału

Dokładnie dziś przywitaliśmy kalendarzowe lato. Okres ten kojarzy się przede wszystkim ze słoneczną pogodą i wakacjami, jednak jego ciemną stroną są potężne upały, które będą doskwierały nam przez najbliższe tygodnie. W gorący dzień warto odpowiednio schłodzić wszystkie pomieszczenia, wykorzystując sprawdzone, domowe sposoby.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od kilkunastu godzin kalendarzowe lato wkroczyło w 2023 rok. Co prawda pierwsza połowa czerwca raczej nie należała do tych najcieplejszych, tak w ostatnich dniach temperatura w poszczególnych rejonach Polski oscyluje w granicach aż 30 stopni. To bardzo przyjemna pogoda, jednak na dłuższą metę potrafi być niesłychanie męcząca, a nawet niebezpieczna dla zdrowia. Jeśli potężne upały powoli stają się dla ciebie nieznośne, wypróbuj jeden z trików na schłodzenie każdego pomieszczenia.

Zobacz wideo Sposób na ochłodzenie mieszkania? Mamy myk na domowy klimatyzator

Ten sposób na upały jest fenomenalny. Prosty, a skuteczny

Zapewne każda z naszych czytelniczek wie, że w dni, podczas których z nieba leje się skwar najlepiej sprawdzą profesjonalne klimatyzatory, jednak ich zamontowanie nie zawsze jest możliwe. Istnieje wiele alternatywnych sposobów, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można poradzić sobie z horrendalnie wysokimi temperaturami za oknem.

Wypróbowałem ten, który okazał się genialny w swojej prostocie. Do jego realizacji będzie potrzebne stare prześcieradło lub ręczniki o dużej powierzchni. Wystarczy, że wrzucisz jeden z wymienionych przedmiotów do pralki na szybki, 15-minutowy tryb, a następnie jeszcze wilgotną tkaninę rozwiesisz na karniszach, najlepiej w taki sposób, aby zasłaniały dotarcie promieni słonecznych do pomieszczenia. I gotowe. Metoda z mokrymi prześcieradłami to bardzo stary i skuteczny trik na upały, który stosowały już nasze babcie. W ciągu zaledwie kilkunastu minut temperatura w pokoju powinna się obniżyć.

Dzięki tym wskazówkom lepiej przeżyjesz upalny dzień. Znasz je wszystkie?

Wbrew pozorom podczas upalnego dnia najlepiej sprawdzi się np. ciepła, a nie zimna herbata. Choć brzmi to absurdalnie, to taki napar może skutecznie schłodzić cały organizm. Ponadto należy pić dziennie co najmniej 2l wody, a także regularnie obniżać temperaturę punktów ciała, takich jak nadgarstki, pachwiny, kark czy łokcie przy pomocy zimnej wody. Nie zapominaj, że nasilone upały są bardzo groźne szczególnie dla dzieci i seniorów.

Więcej o: