Znana jest treść ostatniego SMS-a Anastazji Rubińskiej. Wysłała go swojemu chłopakowi

Nie milkną echa po śmierci Anastazji Rubińskiej z Wrocławia. Tragiczna historia wstrząsnęła całą Polską. Śledczy poinformowali niedawno, jaka była treść ostatnich wiadomości SMS wysłanych przez kobietę.

Telefon Anastazji Rubińskiej został poddany dokładnej analizie w specjalistycznym laboratorium w Atenach. Śledczy ustalili, że Polka w czasie, gdy znajdowała się w mieszkaniu 32-latka z Bangladeszu, wysłała wiadomość SMS do swojego chłopaka Michała. Kobieta poważnie obawiała się o swoje bezpieczeństwI. Przekazała swojemu partnerowi, że nie czuje się komfortowo. 

Zobacz wideo rozTak wyglądał pogrzeb królowej Elżbiety II:

Anastazja Rubińska nie żyje. Znana jest treść ostatniego SMS-a Polki

Telefon Anastazji został odnaleziony w budynku nieopodal mieszkania głównego podejrzanego o zabójstwo. Z urządzenia usunięto kartę sim. Jak poinformował portal protothema.gr, około godziny 22:00 Polka wysłała wiadomości SMS do swojego partnera. Poinformowała go, gdzie się obecnie znajduje. Zaznaczyła także, że nie czuje się komfortowo i obawia się o swoje bezpieczeństwo. Niestety mężczyzna nie zareagował na te wiadomości od razu.   

Śmierć Anastazji Rubińskiej. Zrozpaczony ojciec: Oni ją zwodzili

Obecnie Polak ma status świadka w sprawie, a jego alibi zostało uznane za niepodważalne. Natomiast głównym podejrzanym jest 32-letni obywatel Bangladeszu. Jednak policja podejrzewa, że najprawdopodobniej nie działał on sam. 32-latek i kilkoro innych mężczyzn z Pakistanu i Bangladeszu napotkało Anastazję, gdy wieczorem 12 czerwca wyszła samotnie z mieszkania (jej partner był wówczas na zmianie). - Oni ją zwodzili, najwidoczniej czekali aż się ściemni. Może przez te kilka godzin, które z nimi spędziła, dosypali jej czegoś do drinka. Gdy dzwoniła do chłopaka, mówiła, że jakiś mężczyzna ją podwiezie. Ale on zamiast tego zawiózł ją do jakiegoś pustostanu. Reszta tych napotkanych mężczyzn może dobiegła, bo słyszeliśmy, że więcej osób ją zgwałciło - powiedział w rozmowie z portalem Onet zrozpaczony ojciec Anastazji. 

Anastazja Rubińska nie żyje. Ziobro zapowiedział śledztwo

Warto wspomnieć, że śledztwo ws. morderstwa 27-letniej Anastazji Rubińskiej zapowiedział również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - W związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji poleciłem wszczęcie śledztwa. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Prokuratorzy niezwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego - napisał 19 czerwca na Twitterze polityk Suwerennej Polski.

Więcej o: