Aksamitki słabo rosną? Sięgnij po składnik za 2 zł. Szybko zobaczysz dywan pełen kwiatów

Aksamitki to niezwykle popularne kwiaty, które wykorzystuje się do ozdoby balkonu, tarasu lub ogrodu. Jeśli chcesz, by zachwycały wyglądem i obsypały się dużą ilością pąków, rób regularnie jedną rzecz. Dzięki temu każdy będzie pytał, jak to się stało, że twój ogród zachwyca wyglądem.

Zachwycające aranżacje ogrodowe lub balkonowe często składają się z bujnych, kolorowych kwiatów. Wiele osób decyduje się umieścić w nich aksamitki, które zawsze fantastycznie się prezentują, a do tego nie są wcale trudne w uprawie. Możesz jednak zrobić jedną rzecz, która sprawi, że będą doskonale się rozrastać i bujnie kwitnąć. Wystarczy przygotować domowy nawóz z jednego składnika.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o aksamitki, by bujnie i zdrowo rosły? O tym należy pamiętać

Aksamitki to rośliny jednoroczne, które swoim kwitnieniem zachwycają przez długi czas. Fantastycznie się prezentują od czerwca do wczesnych przymrozków, dzięki czemu doskonale wyglądają przez wiele miesięcy. Między innymi właśnie dlatego wiele osób decyduje się je uwzględnić w ogrodowych i balkonowych aranżacjach kwiatowych. Nie są również trudne w uprawie. Obficie kwitną ustawione na nasłonecznionych stanowiskach, lecz doskonale radzą sobie też w cieniu, choć wówczas mają mniej pąków. Warto też mieć na uwadze, że rośliny te uwielbiają mieć wilgotne podłoże. Gdy będą przesuszone, od razu zaczną marnieć i mniej kwitnąć. Można też zrobić jedną dodatkową rzecz, żeby aksamitki wypuściły wiele nowych, efektownych kwiatów.

Nawóz z drożdży do aksamitek. Sprawi, że będą piękniejsze niż kiedykolwiek

Jeśli chcesz, by twoje aksamitki naprawdę zdrowo i bujnie rosły, roznosząc się po całym ogrodzie, zastosuj jeden trik. Jest nim oczywiście regularne nawożenie rośliny domowym środkiem, który przygotujesz ze składnika z kuchni. Kosztuje jedynie 2 zł, a doskonale odżywi aksamitki, zasilając je wszystkimi niezbędnymi składnikami, których potrzebują do bujnego kwitnienia. Raz w tygodniu warto podlewać je nawozem przygotowanym ze świeżych drożdży. 25 gramów produktu trzeba rozpuścić w dwóch litrach wody, a następnie na godzinę odstawić w zacienione miejsce. Do rozrobienia drożdży idealna będzie deszczówka, lecz odstana woda z kranu również dobrze się sprawdzi. Po godzinie można od razu podlewać aksamitki i warto powtarzać ten zabieg regularnie raz w tygodniu, by bujnie i zdrowo kwity.

Więcej o: