Cztery urokliwe "dziury" nad polskim morzem. Tam nie docierają tłumy turystów

Pusta plaża, szum morza i otoczenie lasów. Mimo że wielu osobom z pewnością trudno w to uwierzyć, nadal możemy znaleźć takie miejsca nad Bałtykiem. Oto plaże, które warto odwiedzić w wakacje, żeby odpocząć od zgiełku dużych miejscowości.

Na wielu plażach nad Bałtykiem w sezonie wakacyjnym roi się od turystów. Często pojawia się więc pytanie: czy na polskim wybrzeżu da się jeszcze znaleźć miejsca bez tłumów? Udało nam się znaleźć kilka ciekawych propozycji dla osób, które chciałyby wypocząć w nieco spokojniejszych miejscach niż najpopularniejsze plaże. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę:

Piękna plaża w Wisełce

Nasza pierwsza propozycja to miejsce, które znajduje się na wyspie Wolin, a dokładnie w miejscowości Wisełka. Piękną plażę od wsi dzieli las, dlatego też nie dociera tam wiele osób. Odpoczniecie więc tam od hałasu i zgiełku dużych miast. Latem jest to idealne miejsce na wypoczynek z dala od ludzi i spokojne spacery. - Duża, szeroka i czysta, piasek cudowny - dowiadujemy się z jednej z opinii umieszczonych w sieci na temat tego miejsca.

Plaże bez tłumów - Przebrno

Przebrno jest oddalone o około 3,5 km na południowy zachód od centrum Krynicy Morskiej. Mimo że znajduje się tam piękna i piaszczysta plaża, nie docierają na nią tłumy turystów. Jeśli chcecie się tam dostać, musicie przebyć drogę, która biegnie wśród wydm porośniętych lasem. Z kolei około 800 metrów na północny wschód od Przebrna trafice do rezerwatu przyrody Buki Mierzei Wiślanej.

Bałtyk bez tłumów - Stilo

Niedaleko Łeby znajduje się dzika plaża Stilo, na którą z reguły dociera niewielka liczba turystów. Do morza prowadzą tam leśne ścieżki wśród wydm, które zwykle robią na zwiedzających ogromne wrażenie. Plaża oraz znajdująca się w okolicy latarnia morska to idealne miejsca dla osób ceniących spokój i ciszę, przerywaną szumem fal.

 

Plaże bez tłumów w Polsce - Pogorzelica

Nasze zestawienie zamyka kolejna plaża otoczona lasem. Znajduje się ona w niewielkiej Pogorzelicy. Długość plaży wynosi aż 4 km. Co istotne, są na niej specjalne strzeżone kąpieliska, a także miejsca, w których możemy wypoczywać wraz z naszymi psami. Warto zaznaczyć, że kierując się w stronę Mrzeżyna, plaża staje się coraz bardziej dzika i opustoszała, stając się tym samym idealnym miejscem dla chcących odpocząć od tłumów. 

Więcej o: