23-latka cierpi na rzadką chorobę. "Ludzie mi piszą, że wyglądam, jakbym miała 10 lat"

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Lyndsey Ashton ma 23 lata. Czuje się szczęśliwa jako żona i matka, ale przez wygląd musi mierzyć się z nieprzyjemnymi komentarzami. Kobieta wygląda, jakby dla jej ciała czas zatrzymał się w miejscu.

Lyndsey Ashton jako pięciolatka cierpiała na rzadką odmianę raka, przez co jako dorosła osoba ma niezwykle drobną, filigranową sylwetkę i wygląd sugerujący, że ma znacznie mniej lat niż w rzeczywistości. Rak, który ją zaatakował, to rzadko spotykana postać mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego. 

Zobacz wideo Honorata Skarbek regularnie się bada. W jej rodzinie jest ryzyko nowotworu

Gdy miała 5 lat, zachorowała na raka. Zaburzył pracę hormonów, przez co organizm Lyndsey przestał się rozwijać

Zachorowała, gdy miała 5 lat, ale chemioterapia i leczenie przyniosło skutek i udało się pokonać znajdującego się za lewym okiem guza. Lyndsey dziś jest zdrowa, jednak choroba zaburzyła pracę hormonów w organizmie. Przestała rosnąć, a jej twarz przypomina twarz dziecka. Mimo przeszkód Lyndsey żyje normalnie, choć do dziś zmaga się z zespołem stresu pourazowego i miewa stany lękowe oraz depresyjne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wiele osób myśli, że Lyndsey ma 10 lat. W rzeczywistości jest żoną i matką dwójki dzieci

Ludzie myślą, że Lyndsey ma 10 lat, a gdy pojawia się z 5 lat starszym mężem, oboje muszą mierzyć się z nieprzychylnym wzrokiem ludzi. Wiele osób sądzi, że mężczyzna spotyka się z dzieckiem. Jako 22-latka Lyndsey urodziła pierwsze dziecko, lecz przez cały okres ciąży musiała znosić docinki na swój temat. — Kupowałam ubranka dla dzieci z moją mamą, kiedy usłyszałam, jak ekspedientki rozmawiały i moim wyglądzie i mówiły, że jestem nastoletnią matką — przyznała w rozmowie z "The Sun". Dodała także, że spojrzenia i złośliwe komentarze nie są dla niej niczym nadzwyczajnym. — Jedna z osób zapytała: czy to dziecko jest w ciąży? (...) Zamiast odpowiedzieć, po prostu poklepałam mój ciążowy brzuszek, po czym pocałowałam Jonathana w usta — powiedziała.

 

Jonathan również pada ofiarą ludzkiej nienawiści i pomówień. — Oskarża się mnie o to, że jestem "dziewięciolatką bawiącą się w przebieranki", podczas gdy mój mężczyzna jest trollowany za bycie dziwakiem. (...) Spotkałam się z różnymi komentarzami. Ludzie mi piszą, że wyglądam, jakbym miała 10 lat — powiedziała Lyndsey. Lekarze przewidywali, że kłopoty z hormonami mogą zaowocować przyspieszoną menopauzą, ale na szczęście się pomylili i dziś Lyndsey jest mamą dwójki dzieci, Flynna i Jace. 

Więcej o: