Jak prać stanik? Zapomnij o jednej rzeczy! Ten popularny błąd niszczy biustonosz

Dobrze dobrany i dopasowany biustonosz to podstawa stylizacji, a także źródło wsparcia i komfortu przez cały dzień. Aby służył jak najdłużej i wyglądał jak najlepiej, musisz odpowiednio o niego dbać. Jak prać stanik? O tym, trzeba wiedzieć.

Biustonosze są niezbędną częścią garderoby, ale ich pranie i suszenie może być dla niektórych wyzwaniem. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo prać bieliznę, możesz skończyć z rozciągniętym i wyblakłym stanikiem, nienadającym się do ponownego założenia. Oto co powinieneś wiedzieć o praniu tego tylu elementów garderoby.

Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często prać biustonosz? Dzięki temu zachowa wygląd i świeżość

Nie wszystkie ubrania mają ten sam harmonogram czyszczenia. Częstotliwość prania biustonosza może się różnić w zależności od tego, np. jak bardzo się pocisz. Jeśli jest chłodniej, stanik możesz wyprać po 3–5 użyciach. W przypadku biustonoszy noszonych w gorącym klimacie lub podczas intensywnej aktywności możesz prać je częściej.

Jak prać staniki, by ich nie zniszczyć? Te wskazówki pomogą ci dbać o delikatne rzeczy

Jeśli chodzi o pranie biustonoszy, które są zarówno delikatną, jak i wysoce techniczną odzieżą, najlepiej jest prać je ręcznie, aby zachować ich pierwotną strukturę. Podczas ich czyszczenia, należy zachować szczególną ostrożność. Najlepszym sposobem będzie wypranie bielizny z użyciem delikatnych środków piorących. Jeśli nie masz jednak na to czasu, możesz je wrzucić stanik do pralki. Pamiętaj tylko o tym, aby:

  • Przed wrzuceniem każdy biustonosz zapiąć i delikatnie włożyć do siatkowego woreczka na bieliznę. Pomaga to chronić biustonosze przed zaczepieniem lub zniekształceniem podczas cyklu prania.
  • Wypierz przy użyciu łagodnego środka piorącego w programie delikatnym, pamiętając o wysuszeniu na powietrzu. Zrezygnuj z płynu do płukania, który może uszkodzić gumkę w staniku, tym samym prowadząc do nadmiernego rozciągnięcia. To najczęściej popełniany błąd podczas prania. 
  • Zaleca się pranie biustonoszy wyłącznie w zimnej wodzie, ponieważ gorąca woda może wpłynąć na kształt miseczek biustonosza i rozciągnąć gumkę w pasku.
  • Nie odwirowuj i nie wyciskaj nadmiaru wody. Możesz w ten sposób zniekształcić miseczki i połamać fiszbiny. Najlepszym sposobem na wysuszenie biustonoszy po praniu jest powieszenie ich do wyschnięcia na powietrzu z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
Więcej o: