Czy nieochrzczone dziecko można zabrać do kościoła? Ksiądz postawił sprawę jasno

Ksiądz Piotr Jarosiewicz udzielił niedawno odpowiedzi na pytanie jednej ze swoich widzek. Kobieta została jakiś czas temu mamą, jednak nie ochrzciła jeszcze swojego dziecka. Zastanawia się więc, czy może zabierać je ze sobą do kościoła.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z kapłanów aktywnie udzielających się w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 278 tys. osób, a filmy kapłana zdobyły ponad 8 milionów polubień. Na co dzień ksiądz pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Jest także autorem kilku książek - "Siedem", "MPJ" oraz "Jesus is cool".

Zobacz wideo Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Nie ochrzciła jeszcze swojego dziecka. Nie wie, czy może zabrać je ze sobą do kościoła

Jarosiewicz często odpowiada na pytania widzów. Dotyczące one najczęściej religii katolickiej oraz wiary w Boga. Niedawno jedna z widzek księdza zapytała o to, czy nieochrzczone dziecko można zabrać na mszę świętą. Ona sama niedawno została mamą i nie ochrzciła jeszcze swojej pociechy. Nie wie więc, czy może zabrać ją ze sobą do kościoła.

Duchowny: Podejrzewam, że niektórzy mówią o tym, że jest to jakiś zabobon

Ksiądz Jarosiewicz szybko odpowiedział na pytanie kobiety. - Najpierw to oczywiście gratuluję dzieciątka, czyli daru [...]. Czy można przychodzić? Tak, jak najbardziej - poinfomował. - Podejrzewam, że niektórzy mówią o tym, że jest to jakiś zabobon. Dodają, że przed chrztem nie można przychodzić do kościoła, że coś się stanie z dzieckiem - zauważył. Ksiądz nawiązał także do słów Jezusa Chrystusa. - "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie", więc jak najczęściej, jak najwięcej bierzmy do Pana Jezusa dzieci po to, żeby On dawał siły i potrzebne łaski, nie tylko dla was jako rodziców, ale i dla niego. Pozdrawiam serdecznie - podsumował duchowny. 

Więcej o: