Postaw go na parapecie, a zapewnisz sobie szczęście i pieniądze

Niektórzy wierzą, że są rośliny, które trzymane w domu zapewniają domownikom szczęście oraz powodzenie finansowe. Ci, którzy w tę ich moc nie wierzą, też mogą je uprawiać. Tak na wszelki wypadek.

Więcej praktycznych porad na stronie Gazeta.pl

Wybierając rośliny doniczkowe do domu, zwykle zwracamy uwagę na ich wygląd i wymagania. Chodzi o to, żeby jak najlepiej prezentowały się we wnętrzu i były możliwie mało wymagające. Nie każde miejsce w naszym domu zapewni im odpowiednią ilość światła etc. Są też rośliny, których aspekt wizualny schodzi na dalszy plan wobec właściwości, jakie mają.

Zobacz wideo Ile powinna zarabiać kobieta?

Te rośliny przynoszą pieniądze

Niektórzy uważają, że Grubosz (Crassula) trzymany w domu pozytywnie wpływa na stan finansów domowników. Nie bez powodu jest nazywany drzewkiem szczęścia. Roślina ta jest łatwa w uprawie i wytrzymała, dzięki czemu będzie się dobrze czuła także u tych osób, które "nie mają ręki do kwiatów". Doskonale będzie się prezentował zarówno na parapecie, jak i na regale. 

Inną rośliną, która ma zapewniać szczęście i dobrobyt jest Dracena Sandera. Jest nazywana także Lucky Bamboo, chociaż z bambusami nie ma nic wspólnego. Dracena Sandera.to roślina wieloletnia z rodziny szparagowatych. Pochodzi z Azji, najlepiej się czuje w jasnych miejscach, więc lepiej nie stawiać jej w ciemnym kącie sypialni lub salonu. Roślinę tę można uprawiać w tradycyjnym podłożu, ale też w hydrożelu i wodzie. Jest dobrym pomysłem na prezent.

Aucuba japońska, czyli złote drzewo ma bardzo efektowne wzory na liściach, więc doskonale sprawdza się w domu jako roślina dekoracyjna. W formie krzewu doda uroku przydomowemu ogródkowi, doskonale będzie się prezentować także na tarasie i balkonie. No i mówi się, że jej właścicielowi nie powinno zabraknąć pieniędzy na koncie. 

Więcej o: