Jaką liczbę widzisz na ilustracji? Nie każdy zna odpowiedź. "Nie zobaczyłam żadnej"

Iluzje optyczne skrywają wiele tajemnic, a ich rozwiązanie wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Pozornie łatwy obrazek spędza internautom sen z powiek. Sprawdź, czy widzisz na obrazku liczby.

Iluzje optyczne bywają świetnym testem na naszą spostrzegawczość i szybkość orientacji. W internecie co jakiś czas pojawiają się trudne rozwiązania łamigłówki, które zyskują dużą popularność. Niedawnym hitem stała się pewna ilustracja. Umieszczone są na niej liczby, ale nie każdy jest w stanie je zauważyć.

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać [Pracownia Bronka]

Jaką liczbę widzisz na obrazku? Szybki test na spostrzegawczość

Zadaniem optycznych łamigłówek jest zmylenie naszego mózgu. Jedni widzą rozwiązanie od razu, innym zajmuje to znacznie więcej czasu. Na Twitterze pojawiła się niedawno ilustracja przedstawiająca liczby, lecz na pierwszy rzut oka nie każdy jest w stanie je zauważyć. Łamigłówkę wstawiła nauczycielka pochodząca z Turcji, a zdjęcie szybko zdobyło popularność i zyskało mnóstwo komentarzy. Jakie liczby widzisz na obrazku?

Większość internautów dostrzega liczbę 571 i jest to właściwa odpowiedź, jednak nie wszyscy dostrzegli ją od razu. Jeśli nie widzisz liczb, przymknij na chwilę oczy i spróbuj ponownie z innej odległości. Taka zagadka jest świetnym testem na sprawdzenie naszej spostrzegawczości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Internauci i internautki chętnie biorą udział w zabawie. "Na początku nie zobaczyłam żadnej liczby"

Internauci chętnie podejmują wyzwanie i komentują ilustrację. Zobaczyło ją ponad pół miliona użytkowników, a polubiło ponad 2 tysiące osób.

571, ale w lewym rogu widzę 69. 
Widzę tylko czerwone tło.
Dostrzegam na obrazku wiele cyfr. Różnią się rozmiarem.
Na początku nie zobaczyłam żadnej liczby, ale potem zobaczyłam 7, a potem 5 i 1. Czyli 571.
Ja widzę 5715.
Więcej o: