Będzie bon turystyczny dla seniorów? TVP informuje o "nowym pomyśle rządu"

Już teraz wiadomo, że tegoroczny bon turystyczny ma wyglądać inaczej niż poprzednio. Minister Sportu i Turystyki wspomina, że wraz z Ministerstwem Finansów prowadzone są negocjacje na temat kształtu, jaki bon przybierze w tym roku. Czy korzystają z niego nie tylko rodziny z dziećmi?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a o tegorocznej wersji bonu turystycznego nadal niewiele wiadomo. Niektórzy z niecierpliwością czekają już na podanie konkretnych informacji. Jak przyznaje Kamil Bortniczuk, który jest ministrem sportu i turystyki, bon turystyczny w 2023 roku będzie się różnił od poprzedniej edycji. Co ma ulec zmianie oraz komu będzie przysługiwał? 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Będzie bon turystyczny dla seniorów? W tym roku może być inaczej

Do tej pory bon turystyczny obowiązywał od 1 sierpnia 2020 roku do 31 marca 2023 roku i przysługiwał w formie dodatkowych 500 zł na dziecko do 18. roku życia. Kwotą tą można było opłacić hotel oraz różne imprezy turystyczne organizowane na terenie Polski. Wszystko po to, by wesprzeć rodziny oraz polską gospodarkę w czasie pandemii. Jak podaje TVP, w tym roku może się to jednak zmienić i bon turystyczny trafi nie tylko do rodzin z dziećmi. Zaznaczają, że rząd ma nowy pomysł zakładający, iż z tegorocznej edycji bonu turystycznego mają skorzystać również seniorzy. Szczegóły jego przyznawania nie są jednak jeszcze znane. 

Nowy pomysł rządu to bon turystyczny dla seniorów. [...] Może on ponownie być skierowany do rodzin z dziećmi, ale mówi się też o innej wersji. To bon turystyczny dla seniorów, którzy prowadzą coraz aktywniejszy styl życia.

Bon turystyczny 2023. Nowa edycja może się różnić

Wiadomo jednak, że tegoroczna edycja bonu turystycznego ma wyglądać inaczej niż poprzednia, o czym informował minister sportu i turystyki. - Nawet jeżeli ta nowa edycja będzie, ponieważ przedstawiliśmy pewną wersję, pomysł takiego rozwiązania Ministerstwu Finansów i ciągle negocjujemy jego kształt, to na pewno nie będzie taka forma, jak wyglądało to w ostatnich latach - poinformował w rozmowie w RMF FM Kamil Bortniczuk. Minister nie ukrywa, że zakłada się przyznawanie większej kwoty bonu. Jednak tylko wtedy, kiedy dana osoba postanowi pobrać zwiększony bon turystyczny i zrealizować go w całości w okresie wakacyjnym. Mimo wszystko nadal nie wiadomo od kiedy tegoroczna edycja miałaby obowiązywać.

Więcej o: