Przetnij cytrynę na pół i posyp solą. Uciążliwy problem zniknie, jak ręką odjął. "Dobry pomysł"

Brudna kabina prysznicowa to zmora wielu z nas. Na szkle osadzają się resztki mydła i żelu pod prysznic, a także osad z kamienia, który bywa trudny do wyczyszczenia. Podpowiadamy skuteczny i szybki sposób, aby poradzić sobie z tym problemem.

Na ścianie kabiny prysznicowej osadza się brud i osad ze środków czystości. Żmudne szorowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale istnieje szybki trik, który doprowadzi kabinę do porządku. Sprawdź, co zrobić, aby znów błyszczała czystością.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Oto kilka sprawdzonych trików

Na instagramowym profilu Cozyhomeambience znajdziemy kilka trików na doczyszczenie kabiny prysznicowej. Jednym z nich jest zastosowanie… cytryny. Wystarczy przekroić ją na pół i posypać odrobiną soli, a następnie przetrzeć zabrudzenia. Sól i kwas zawarty w soku cytrynowym rozpuści brud, dzięki czemu doprowadzimy kabinę do porządku bez żmudnego szorowania.

 

Możemy również wykorzystać ocet, którego właściwości również świetnie najadą się do czyszczenia szklanej powierzchni. Ocet rozpuści brud i usunie zacieki, ale także poradzi sobie z osadem z kamienia. Wystarczy spryskać powierzchnię, odczekać chwilę, aby płyn zacząć działać, a następnie wytrzeć kabinę do sucha. Pod nagraniem internauci dzielą się własnymi doświadczeniami i pomysłami. 

Ocet daje radę. Świetnie czyści.
Podobnie działa spirytus.
Dobry pomysł!
Będę testować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak usunąć zacieki na szybie w kabinie prysznicowej. Przyda ci się płyn do naczyń

Innym sposobem, dzięki któremu doczyścimy kabinę prysznicową, jest zastosowanie płynu do mycia naczyń. Posiada on właściwości czyszczące i nabłyszczające, dzięki czemu szybko rozpuści osad z mydła i zacieki z wody. Wystarczy namoczyć ściereczkę z mikrofibry i polać kilkoma kroplami płynu, a następnie przetrzeć kabinę. Potem spłukujemy ją wodą i wycieramy do sucha.

Więcej o: