Goździki "rosną i kwitną jak szalone" po tej miksturze. "Tanio i prosto"

Goździki to kwiaty, które możemy hodować zarówno w doniczkach w mieszkaniu, jak i na balkonie. Wyglądają pięknie i stanowią świetną ozdobę, lecz aby zdrowo rosły, wymagają regularnego nawożenia. Podpowiadamy, jak przygotować domową odżywkę do goździków.

Goździki charakteryzują się kwiatami w różnych kolorach od białego po czerwone i fioletowe. Pochodzą z południowej Europy, ale świetnie zaadaptowały się do polskich warunków. Najczęściej uprawiane są jako rośliny ozdobne na kwiaty cięte oraz w rabatach lub doniczkach. Jak pielęgnować goździki?

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Czy goździki są wymagającymi roślinami? Pamiętaj, aby podczas podlewania nie oblewać kwiatów

Goździki najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych na glebie piaszczysto-gliniastej. Na balkonach i domach najczęściej uprawiamy odmianę karłową, która nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i świetnie radzi sobie w doniczce. Są roślinami wieloletnimi i rosną nawet do 30 cm wysokości. Hodowane w doniczce muszą być regularnie podlewane, a podczas nawadniania należy pamiętać, aby nie moczyć kwiatów, ponieważ wilgotne płatki szybko brązowieją i gniją. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować goździki? Przygotuj domową odżywkę, dzięki której obsypią się kwiatami

Skórki od banana świetnie nadają się do pielęgnacji roślin doniczkowych. Zamiast wyrzucać je do kosza, warto przygotować domową odżywkę. Banany są źródłem potasu, fosforu, magnezu, a także wapnia i siarki. Nie tylko wzbogacają glebę w składniki odżywcze, ale również poprawiają kwitnienie i ukorzenienie się roślin.

Jak widzimy na tiktokowym profilu To_co_lubie_najbardziej wystarczy włożyć skórkę od banana do słoika, a następnie zalać litrem ciepłej wody. Słoik odstawiamy do ciemnego miejsca na 24 godziny. Po upływie tego czasu rozcieńczamy w proporcji 1:1 z wodą i podlewamy rośliny. Nawóz nadaje się nie tylko do warzyw uprawnych, ale także do roślin kwitnących jak storczyki, czy goździki. Pod filmem internauci dzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z odżywianiem roślin. 

Zaczęłam robić ten nawóz wiosną ubiegłego roku, moje storczyki rosną i kwitną jak szalone. Polecam.
Też tak robię!
To najlepszy nawóz. Polecam.
Tanio i prosto.
Więcej o: