Napełnij wodą i włóż do doniczki. Rośliny przetrwają największe upały

Kiedy wybieramy się na wakacje, nie zawsze mamy kogoś, kto zajrzy do naszego mieszkania i podleje kwiaty. Podpowiadamy kilka trików, dzięki którym zapewnimy roślinom stały dostęp do wody.

Gdy wyjeżdżamy z domu na dłużej niż kilka dni, zastanawiamy się, co począć z kwiatami i roślinami. Na szczęście istnieją sprytne sposoby, aby poradzić sobie z taką sytuacją. Sprawdź, co zrobić, aby podczas wakacyjnego urlopu twoje rośliny nie zmarniały.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak zabezpieczyć kwiaty przed wyjazdem na wakacje? Domowy system nawadniania zrobisz z butelki po wodzie

W upalne dni rośliny i kwiaty wymagają regularnego podlewania. Pamiętajmy, że gdy wybieramy się na wakacje, warto ściągnąć je z parapetu i ustawić w chłodnym miejscu, najlepiej poza zasięgiem słońca. Aby zapewnić roślinom dostęp do wody podczas naszej nieobecności, warto zastosować trik z butelką. Może to być zwykła butelka po wodzie mineralnej, którą napełniamy wodą, a w zakrętce robimy kilka dziurek. Następnie odwracamy butelkę i umieszczamy w ziemi. Przez dziurki woda będzie powoli nawadniać roślinę. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak nawadniać kwiaty podczas naszej nieobecności? Wypróbuj sprawdzone triki 

Innym sposobem na zapewnienie kwiatom dostępu do wody jest umieszczenie ich w misce lub wannie. Pamiętajmy jednak, że jeśli w naszej łazience nie ma dostępu do światła dziennego, powinnyśmy zrezygnować z drugiego sposobu i umieścić rośliny w misce. Wystarczy wypełnić ją wodą i wsadzić do środka doniczki. Kwiaty będą pobierały tyle wody, ile potrzebują i unikniemy ich wysuszenia. Ciekawym trikiem są także specjalne kule do nawadniania kwiatów, które kupimy w sklepach ogrodniczych. Kule są w stanie nawadniać roślinę nawet do 2 tygodni. 

Więcej o: