Mąż żali się, że po ciąży żona go "nie kręci". Twierdzi, że się "zapuściła"

Portal "Daily Mail" opisał przypadek mężczyzny, który nie ma już ochoty na współżycie ze swoją żoną. Jak twierdzi, kobieta się "zapuściła", gdyż przybrała na wadze po urodzeniu dziecka. Jednak jak podkreślił, nadal darzy ją uczuciem.

Nie jest tajemnicą, że ciało kobiet często zmienia się po ciąży. Niestety nie zawsze spotyka się to ze zrozumieniem ich partnerów, co może być przyczyną różnych problemów w związkach. Przypomina o tym list, który został niedawno opublikowany na portalu dziennika "Daily Mail"

Zobacz wideo Ola Żuraw o stracie dziecka:

Wyznanie mężczyzny oburzyło ekspertkę

Mężczyzna swój problem opisał w liście do Jane Green - ekspertki udzielającej porad związkowych. Jak wspomina, zakochał się w swojej żonie, gdy była bardzo szczupła. Jednak po ciąży znacznie przybrała na wadze. Dlatego też on nie ma ochoty na współżycie. - Kiedy ona ma ochotę na zbliżenia, szukam wymówek. Nie chcę się z nią kochać. Nie wiem, jak jej powiedzieć, że już na mnie nie kręci - zdradził.

Autor listu podkreślił także, że nadal kocha swoją żonę. Poza tym uważa, jest ona wspaniałą matką. Nie wyobraża sobie jednak związku bez miłości cielesnej. Co odpisała mu Jane Green? Ekspertka na wstępie podkreśliła, że okropnie czyta się jego wyznania na temat tego, dlaczego zakochał się w swojej żonie. Mężczyzna napisał, że wówczas była ona szczupła i wysportowana. - Nic nie piszesz o jej osobowości, poczuciu humoru, wspólnych zainteresowaniach. Co więc by się stało, gdy twoja żona uległa wypadki, w wyniku którego zostałaby oszpecona? - napisała Jane Green. Ekspertka nawiązała także do tego, jak zmieniła się żona autora listu. Zwróciła uwagę na to, że fakt, iż kobieta o siebie nie dba, może być oznaką tego, że nie czuje się szczęśliwa. - Przejadanie bywa sposobem na radzenie sobie ze smutkiem - podkreśliła. 

Ekspertka: Zapytaj ją z miłością, jak się czuje

Jane Green udzieliła też kilku porad mężczyźnie. Jej zdaniem nie powinien on  zwracać uwagi na wygląd żony, a skupić się na tym, co w niej kocha. Doradziła też odbycie szczerej rozmowy. - Zapytaj ją z miłością, jak się czuje, z powodu dodatkowych kilogramów. Dzięki temu dowiesz się, w jakiej jest formie psychicznej. Jeśli jest teraz szczęśliwa, to masz odpowiedź. Z kolei jeśli chce wrócić do poprzedniej formy, możesz zapytać o to, jak ją wesprzeć - napisała ekspertka. 

Więcej o: