Wlej do wody i przetrzyj półki. Pozbędziesz się kurzu na dłużej! Meble będą lśnić

Ledwo co posprzątałaś, a na meblach znów pojawił się kurz? Spokojnie, jest na to banalny patent! Co więcej wszystko, czego potrzebujesz, masz już w swojej łazience. Spryskaj meble, przetrzyj ściereczką i ciesz się dłużej czystym mieszkaniem.

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Sprzątanie domu czy mieszkania potrafi być syzyfową pracą. Czasem bywa i tak, że poświęcamy na porządki kilka godzin każdego tygodnia, a wystarczy dzień lub dwa, by na meblach znów pojawiła się warstwa kurzu. Jest jednak, że jest pewien prosty, domowy sposób, dzięki któremu można cieszyć się czystymi meblami przez dłuższy czas. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Jak pozbyć się kurzu? Wypróbuj ten trik i ciesz się czystością dłużej

W sieci znaleźć można wiele różnych trików, których zadaniem jest ułatwienie nam codziennych czynności, w tym m.in. sprzątania. Jednym z nich jest właśnie wykorzystanie płynu do płukania jako środka przeciwkurzowego. Do przygotowania mieszanki odpychającej kurz potrzeba jedynie wody oraz płynu do płukania, którego aktualnie używasz. Do 500 ml wody dodaj pół nakrętki płynu i wymieszaj, a następnie przelej do pojemnika z atomizerem. Podczas sprzątania, spryskaj wybrane powierzchnie przygotowaną miksturą i przetrzyj ściereczką. Wnętrze wypełni przyjemny zapach, a kurz będzie osadzał się wolniej niż zwykle.

Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Podczas sprzątania zwróć na to uwagę

Oczywiście kurzu nie da się pozbyć na stałe, ale można jednak skutecznie zminimalizować jego ilość. Wiele osób o tym nie wie, ale kluczową kwestią jest kolejność wykonania poszczególnych czynności w trakcie porządków. Mówi się, że najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest najpierw odkurzyć pomieszczenia, następnie wytrzeć kurze (zaczynając od górnych półek i kierując się ku podłodze), a na koniec umyć podłogi. 

Więcej o: