Weź pastę do zębów z łazienki i wetrzyj w dywan. Efektu pozazdrości nawet teściowa

Czym wyczyścić dywan? Praktycznie każda z nas marzy, by wykładzina przez cały czas była czysta jak nowa. Jeśli nieestetyczne plamy spędzają ci sen z powiek, nie musisz inwestować w sklepowe preparaty. Zamiast tego sprawdzi się pasta do zębów z łazienki.

Nie każdy wie, że plamy na dywanie można usunąć prostymi, domowymi trikami. Podczas gdy zastosowanie sklepowych preparatów może być trudne i czasochłonne, takie sposoby przyniosą efekty o wiele szybciej, a co najważniejsze, nie wydasz wielu pieniędzy. Dzięki temu wykładzina przez długi czas będzie wyglądała tak, jakby była dopiero co przywieziona ze sklepu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Weź pastę do zębów i wetrzyj w dywan. Szybko zapomnisz o plamach

Zdarza się, że na dywanie przez nieuwagę pojawiają się plamy z farby, wina lub kawy. Na szczęście nie musisz wyrzucać materiału do śmieci, bo prostym sposobem go wyczyścisz i uratujesz. Co należy zrobić? Weź pastę do zębów z łazienki. Wetrzyj sporą ilość produktu w plamę i poczekaj kilkanaście minut. Później przemyj miejsce wodą, a resztki pasty i plamy zejdą bez większego trudu. Dywan będzie prezentował się jak nowy.

Dla uzyskania lepszego efektu możesz też połączyć pastę do zębów z octem i sodą oczyszczoną, by uzyskać gęstą papkę. Nałóż ją na zabrudzenia, poczekaj 15 minut i zetrzyj, a następnie przemyj dywan wodą.

Jak wyczyścić bardzo brudny dywan? Wykorzystaj sól, sodę lub ocet

Oprócz triku z pastą do zębów możesz też wykorzystać inne domowe produkty, które zapewne masz w domu. Co należy zrobić? Jeśli na wykładzinę wylało ci się wino lub kawa, w pierwszej kolejności zbierz ręcznikiem papierowym nadmiar płynu. Później posyp plamę sporą ilością soli albo mąką ziemniaczaną. Produkty wnikną we włókna dywanu i zaczną absorbować resztki płynu. Kiedy nasiąkną, usuń je i w razie potrzeby powtórz proces.

Do czyszczenia plam z kawy możesz też wykorzystać ocet. Tiktokerka @uporzadkowana w jednym z nagrań pokazała, jak to zrobić. Kobieta najpierw pozbyła się nadmiaru kawy ręcznikiem papierowym, a później popsikała plamy octem. Następnie wyszczotkowała dokładnie dywan, by ocet dostał się w każdy zakamarek. W kolejnym ujęciu można zobaczyć już tylko czysty dywan.

Więcej o: