Gwiazda TVP wzięła ślub ze swoją ukochaną. Aktorka chwali się zdjęciami z ceremonii

Joanna Balasz - aktorka, którą widzowie docenili m.in. za rolę w serialu TVP "Wojenne dziewczyny", pochwaliła się na Instagramie zdjęciami z wyjątkowej uroczystości. Okazało się bowiem, że gwiazda wzięła ślub ze swoją ukochaną, Ivą Piotrowską.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Jestem dumna z tego kim jestem i z kim jestem. Nie tylko w czerwcu, a każdego dnia" - napisała w mediach społecznościowych Joanna Balasz w czerwcu 2022 roku, dokonując jednocześnie "coming outu". Gwiazda wyznała wówczas, że od 5 lat jest w szczęśliwym związku z Ivą Piotrowską. Rok później para pochwaliła się na Instagramie zdjęciami z ceremonii ślubu

Zobacz wideo Beata Kozidrak planuje ślub? "Czy będzie lipa, to zobaczymy"

Miesiąc dumy i miłości - a nie hańby 

Wydaje się, że data ślubu Joanny Balasz z Ivą Piotrowską wcale nie jest przypadkowa. Czerwiec jest bowiem Miesiącem Dumy społeczności LGBT. Dla wielu jest to zatem idealna okazja nie tylko do organizacji Parady Równości, ale również nieheteronormatywnych ślubów. Mimo wszystko - w świetle polskiego prawa - pary jednopłciowe nie mogą zawierać legalnego małżeństwa.

Kobiety zdecydowały się jednak na ślub humanistyczny. To coraz popularniejsza forma zawarcia małżeństwa, która ostatnimi czasy odważniej zastępuje tradycyjne ceremonie religijne. Prowadzona jest przez Mistrza Ceremonii Ślubnej (celebranta). Uroczystość charakteryzuje się tym, że jej scenariusz jest ściśle dopasowany do danej pary i jej oczekiwań. Warto jednak podkreślić, że w Polsce taki ślub nie ma mocy prawnej. 

 

Dwie szczęśliwe panny młode 

Związek aktorki Joanny Balasz - która znana jest z udziału w takich produkcjach jak "Wojenne dziewczyny", "Zawsze warto", "Na dobre i na złe", "Komisarz Alex" oraz "Ojciec Mateusz" - z jej menadżerką nie wzbudził sensacji. Para od dawna nie ukrywała bowiem swojej miłości. Na ich ceremonii ślubnej nie zabrakło również największych sław. Wśród zaproszonych gości pojawiły się gwiazdy takie jak Justyna Nagłowska, Katarzyna Zawadzka, Michalina Łabacz czy Borys Szyc. 

Więcej o: