Jak usunąć plamy z potu z materaca? Wyciśnij z niej sok i wymieszaj z wodą. Żółte zacieki znikną

Zauważyłaś żółte plamy na materacu? To nic innego jak wchłonięty przez niego pot. W lato pocimy się jeszcze bardziej, zwłaszcza w nocy, gdzie często jesteśmy przykryci kołdrą. Na szczęście bez problemu usuniesz zacieki z pomocą jednego produktu z kuchennej szafki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Duży i miękki materac to podstawa dobrego snu. Równie ważna jest także higiena łóżka. Na materacu codziennie zbierają się włosy, pot i roztocza. Gdy pocimy się podczas snu, pot wchłania się w materiał, na którym powstają charakterystyczne żółte plamy. Powinnaś działać od razu, gdy je zauważysz, w innym przypadku wchłonią się w materiał na dobre. Z pomocą przychodzi domowy trik, który już dawno temu stosowały nasze babcie.

Zobacz wideo Wakacyjne plamy z truskawek, piachu i trawy. Jak je usunąć?

Zacieki na materacu. Jak się ich pozbyć?

Powierzchnię materaca warto regularnie czyścić odkurzaczem piorącym. Jeśli nie ma na nim widocznych zacieków, taka metoda spokojnie wystarczy, żeby utrzymać czystość. Problem pojawia się w momencie, gdy zauważysz na materiale żółte zacieki. Wtedy trzeba sięgnąć po bardziej wymagające sposoby. Nie musisz jednak kupować specjalnych preparatów do czyszczenia w sklepie. Wystarczą produkty z kuchennej szafki, które działają równie skutecznie. Do butelki ze spryskiwaczem wlej cztery łyżki wody i trzy łyżki wody utlenionej. Wstrząśnij i rozpyl na plamy. Zostaw na godzinę. Po tym czasie ponownie spryskaj zacieki i wytrzyj je ściereczką z mikrofibry. Po zaciekach nie będzie śladu.

Plamy z potu na materacu. Trzy niezawodne triki

Do czyszczenia materaca sprawdzi się też soda oczyszczona. Do szklanki wody dodaj cztery łyżki sody i wymieszaj. Powstałą miksturę nałóż na żółte plamy i wcieraj ściereczką. Pozostaw na 1,5 godziny, wytrzyj i dokładnie odkurz materac. Możesz też bezpośrednio posypać plamy sodą. Wystarczy jedna saszetka proszku. Po rozsypaniu pozostaw go na łóżku na 15 minut i wciągnij za pomocą odkurzacza. Jeśli nie masz w domu sody, użyj cytrynyPrzygotuj roztwór wody i soku z cytryny w proporcjach 2:1. Zamocz w nim ściereczkę i przecieraj plamy. Jeśli obawiasz się intensywnego zapachu owocu, do mieszanki możesz dodać kilka kropel olejku herbacianego. Dzięki temu materac będzie pięknie pachniał.

Więcej o: