Chwyciła za maszynkę i ogoliła boki twarzy. Efekt był katastrofalny. "To zajmie lata"

Pewna TikTokerka wpadła na pomysł, aby usunąć włosy z boków twarzy jednorazową maszynką do golenia. Efekt niestety nie był oszałamiający. Po dwóch miesiącach, bokobrody odrosły "dwa razy dłuższe", a zrównanie się ich z długością pozostałych włosów "może zająć lata" - obawia się influencerka.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Owłosienie na naszym ciele jest czymś zupełnie naturalnym i wcale nie musimy pozbywać się go za wszelką cenę. Oczywiście jest to indywidualna decyzja każdej osoby, w związku z czym część osób regularnie wykonuje depilację różnych części ciała. Zazwyczaj wybierane są popularne maszynki do golenia (jedno lub wielorazowe) lub plastry z woskiem. Ważne, żeby metodą, którą wybierzemy, była odpowiednia dla naszej skóry.

Czasami podczas golenia zdarzają się wpadki, a włosy z niektórych części naszego ciała nie powinny być usuwane maszynką - zdarza się, że w danym miejscu może wystąpić wysypka lub po prostu odrosną znacznie gęstsze niż dotychczas. Przekonała się o tym pewna TikTokerka, która prowadzi na popularniej chińskiej platformie konto o nazwie @chantelleef, poświęcone modzie i wszelkim zagadnieniom związanym z pielęgnacją oraz makijażem.

Chwyciła maszynkę i wydepilowała sobie boki twarzy. "Cieszę się, że nie jestem jedyny"

Dziewczyna chciała pozbyć się włosów rosnących po bokach twarzy, tuż przy uszach. Zdecydowała usunąć je właśnie za pomocą jednorazowej maszynki, ponieważ - jak stwierdziła - wprawiały ją w dyskomfort.

"Golę bokobrody, ponieważ nienawidzę ich wyglądu" - dodała w opisie do zamieszczonego wideo. Następnie pokazała efekt dwa miesiące po goleniu. Wówczas zdała sobie sprawę, że popełniła podstawowy błąd - odrosły "dwa razy dłuższe w stosunku do pierwotnego rozmiaru". Podzieliła się też swoją obawą o to, że będą rosnąć bardzo wolno i na pewno będą znacznie grubsze. "Odrośnięcie zajmie im lata" - dodała.

Zdaniem jej fanów, może minąć nawet kilka miesięcy. Część komentujących przyznała, że również golą boki głowy i podzieliła się swoimi odczuciami.  "Cieszę się, że nie jestem jedyny" - stwierdził w komentarzu jeden z internautów.

Ciągle je golę
Boże święty, to ja
To ja aktualnie
Dosłownie mógłbym wyglądać jak Elvis w latach 70., gdybym ich nie ogolił

Inni doradzali: 

Po prostu woskuj je co miesiąc 
Nawoskuj raz, a odrosną, wyglądając bardziej naturalnie

Źródła: TheSun/TikTok

Więcej o: