Posmarowała ciało samoopalaczem, teraz żałuje. "Osiągnęłaś efekt placków ziemniaczanych"

Alexa, aby nadać swojej skórze letniego kolorytu, skorzystała z samoopalacza. Chociaż zrobiła wszystko zgodnie z instrukcją na opakowaniu, coś poszło nie tak. Na jej ciele pojawiły się brązowe plamy i zacieki. Na TikToku opublikowała nagranie i poprosiła internautów o pomoc.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Na nagraniu TikTokerki widzimy napis: "Błagam, co mam teraz zrobić?". Alexa przyznaje, że użyła samoopalacza ze średniej półki cenowej, ale nakładała go zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Użyła w tym celu gumowych rękawiczek. Chociaż robiła to po raz pierwszy, wszystko wydawało jej się proste. Potem zobaczyła jednak efekt... "Naprawdę potrzebuję pomocy" - zwróciła się do obserwatorów.

Zobacz wideo Jak zatrzymać opaleniznę po wakacjach na dłużej?

Posmarowała ciało samoopalaczem, teraz żałuje

Smugi na nogach, łokciach, pomarańczowe ciało i blada twarz. Na pewno nie taki efekt chciała osiągnąć TikTokerka. Alexa zapytała, co powinna zrobić, aby pozbyć się plam. Internauci zwrócili uwagę na to, że zamiast gumowych rękawiczek powinna była użyć specjalistycznej rękawicy. Poza tym powinno się bardzo dokładnie wcierać balsam w ciało. Rad jednak było znaczniej mniej niż złośliwych komentarzy. "Osiągnęłaś efekt placków ziemniaczanych", "Nie mogę przestać się śmiać", "Czas na kąpiel" - dogryzali internauci.

Jak poprawnie używać samoopalacza?

Aby samoopalacz przyniósł zamierzony efekt, należy odpowiednio przygotować się do jego aplikacji. Dzień wcześniej lub w dzień aplikacji trzeba zrobić dokładny peeling całego ciała. Tuż przed aplikacją powinno się nałożyć odrobinę balsamu na najbardziej wysuszone miejsca, czyli nadgarstki, łokcie, kolana i kostki. Pomoże to uniknąć plam. 

Jeśli jednak się pojawią, w ich usunięciu może pomóc woda utleniona. Ma właściwości rozjaśniające, dzięki czemu poradzi sobie nawet z najgorszymi smugami. Aby usunąć przebarwienia, wystarczy nasączyć płynem wacik kosmetyczny i dokładnie wetrzeć preparat w skórę. Po kilku minutach koloryt skóry powinien ulec znacznej poprawie. 

Więcej o: