Mówiono, że jest "najpiękniejszą kobietą w Polsce". Jak wygląda obecnie?

Mimo że w 1987 roku Bogna Sworowska zdobyła tytuł II wicemiss Miss Polonia, dla wielu była wówczas "najpiękniejszą kobietą w Polsce". Po latach kobieta wciąż aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, publikując swoje zdjęcia. Obecnie gwiazda ma 56 lat. Jak teraz wygląda?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W świat modelingu wkroczyła już jako nastolatka. Wówczas 16-letnia Bogna Sworowska potrafiła zauroczyć swoją urodą i charyzmą niemal każdego. Szybko stała się jedną z najpopularniejszych modelek w kraju. Jak potoczyła się dalej jej kariera?

Zobacz wideo Joanna Krupa o byciu mamą pracującą: Łatwo to pogodzić

Polska modelka podbijała zagraniczne wybiegi

Bogna Sworowska początkowo była twarzą domu Mody Polskiej, szybko okazało się jednak, że ambicja młodej kobiety wykracza poza krajowe standardy. Występowała na pokazach w Paryżu i Mediolanie, bez trudu kradnąc serca publiczności. Z czasem lista osiągnięć robiła się coraz bardziej obszerna: w 1987 roku Bogna wzięła udział w wyborach Miss Polonia. Wówczas zdobyła aż dwa tytuły, II Wicemiss oraz Miss Foto.

W lutym 1990 pojawiła się nawet na okładce amerykańskiego "Playboya", zostając pierwszą Polką, która tego dokonała

- podaje "Super Express". W pewnym momencie swojej kariery zawodowej Sworowska zgłosiła się również do profesjonalnej agencji modelek w USA i podpisała kontrakt. Wówczas wydawało się, że jaj międzynarodowa sława nabrała rozpędu i od tej pory będzie się już tylko rozwijać.

 

Niespodziewane przerwanie międzynarodowej kariery 

W pewnym momencie Bogna Sworowska zdecydowała się jednak na przerwanie międzynarodowej kariery, a konkretniej w 1998 roku. Wówczas powróciła do Polski. Okazało się, że niespodziewanie zmarł jej partner, Siergiej. Mężczyzna został zastrzelony w Paryżu. - Później Sworowska znowu wyjechała do Francji, zmieniając branżę. Przez dwa lata w biurze architektury dekoracyjnej w dziale marketingu i komunikacji społecznej, a w 1998 roku założyła z przyjaciółką agencję public relations - podaje "SE". Do Polski wróciła na stałe rok później.

Swego czasu międzynarodowa gwiazda była nawet rzecznikiem prasowym stacji telewizyjnej TVN. Obecnie - mimo upływu lat - znowu można zobaczyć ją na wybiegu. 56-latka zachwyca promiennym uśmiechem, charyzmą i urodą do tego stopnia, że w czerwcu 2023 roku w wywiadzie dla "Świata Gwiazd" Magda Gessler określiła ją mianem "najpiękniejszej Polki" - i trudno się temu dziwić. 

 
Więcej o: