Figurka Buddy w domu to grzech? Odpowiedź księdza podzieliła ludzi: "Średniowiecze"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz udzielił niedawno odpowiedzi na pytanie jednej ze swoich widzek. Kobieta zapytała, czy trzymanie w domu figurek Buddy jest grzechem, bo ma ich trzy. Odpowiedź duchownego nie pozostawia wątpliwości, jednak nie wszystkim się spodobała.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z kapłanów, którzy aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych, regularnie udzielając ludziom w sieci odpowiedzi na pytania związane z Bogiem czy religią katolicką. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 278 tys. osób, a filmy kapłana zdobyły ponad 8,6 milionów polubień.  

Zobacz wideo Czy młodym Polakom dobrze żyje się w Polsce?

Figurka Buddy w domu katolika to grzech? Ksiądz postawił sprawę jasno

Ostatnio jedna z internautek zwróciła się do księdza Piotra Jarosiewicza z pytaniem o to, czy trzymanie figurek Buddy w domu to grzech, bo ma ich trzy. Duchowny postanowił odpowiedzieć w formie wideo, które opublikował na swoim tiktokowym profilu. - Pięknie ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił na zasadzie przykładu, że uwaga chłopak miał dziewczynę, kochał ją. Ok. Zerwał z nią i miał drugą dziewczynę. I z tą drugą dziewczyną wchodzą do niego do pokoju i ta dziewczyna nowa widzi zdjęcie tej dziewczyny byłej, kilka zdjęć, trzy czy cztery. No i ta dziewczyna mówi: "Co to ma być?!". On mówi: "No wiesz, słuchaj, no to taka moja była, ale ja ciebie kocham". No to co ona mówi? "Weź to wyrzuć, przecież ja jestem tutaj. Moje zdjęcia trzymaj, bo mnie kochasz". To coś mówi, tak? Więc wnętrze się uzewnętrznia. Pan Bóg nasz jest Bogiem zazdrosnym. Jeśli go kochamy, to ja bym w jego stronę szedł, żeby jego uwielbiać, patrząc na niego, modlić się i oddawać mu chwałę - wytłumaczył.

Odpowiedź księdza podzieliła ludzi w sieci. "Pierwszy raz w życiu słyszę"

Pod postem opublikowanym przez księdza Piotra Jarosiewicza pojawiły się liczne komentarze od internautek oraz internautów. Niektórym spodobało się tłumaczenie księdza, inni z kolei nie są przekonani co do przedstawionych argumentów, szczególnie tego o zazdrości Pana Boga.

Pan Bóg jest przecież doskonały, więc jak może być zazdrosny?
Bardzo ładne tłumaczenie
To zwyklej ozdoby na meblach nie można mieć?
Ymmm okeeej... Witaj średniowiecze, pierwszy raz w życiu słyszę, że Bóg chrześcijański jest zazdrosny... Przecież to grzech, za który karzą się spowiadać
Pan Bóg jest zazdrosny, HIT
Mnóstwo rzeczy odwraca naszą uwagę od Jezusa. Niektóre są nie do uniknięcia, ale na pewno nie dotyczy to Buddy. Wyrzucić bez wahania
Jeśli figurki Buddy to grzech, a ksiądz łamiący celibat prowadzący mszę świętą i noszący ciało Chrystusa to co to jest?
Czym jest zazdrość? Wedle nauki Kościoła jest to grzech ciężki, więc coś tu jest nie tak

- piszą.

Więcej o: