Obślizgłe ślimaki nie dają ci żyć? Mamy na nie tani i skuteczny sposób. Więcej nie odwiedzą ogrodu

Nie od dziś wiadomo, że ślimaki potrafią wyrządzić niemałe szkody w wielu ogrodach. Przede wszystkim warto uważać na ślimaki bez skorupy, które najbardziej niszczą uprawy. Co można zrobić, by skutecznie wykurzyć je z działki? Wystarczą domowe sposoby. Niektóre nie kosztują nawet złotówki.

Simon Mann jest ekspertem, który doskonale wie, jak radzić sobie ze ślimakami. Wskazuje kilka skutecznych sposobów, które sprawią, że błyskawicznie wyniosą się z ogrodu i przestaną wyrządzać w nich szkody. Niektóre metody nic nie kosztują, a na inne wydasz grosze. Większość niezbędnych składników prawdopodobnie nawet masz już w domu.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na ślimaki w ogrodzie. Co sprawi, że szybko się wyniosą?

Simon Mann podpowiada, że domowym sposobem na ślimaki, który skutecznie się z nimi rozprawi, jest wykorzystanie popularnych roślin. Jeśli obsadzisz nimi ogród, a szczególnie okolice wokół uprawianych warzyw, ich inwazja od razu stanie się wspomnieniem. Ślimaki nie tolerują bowiem wielu zapachów, a niektóre rośliny wydzielają je na tyle intensywnie, że nawet nie zbliżą się do twoich upraw. Co warto więc posadzić przy warzywach i ulubionych kwiatach? Umieść między nimi szczypiorek, kolendrę, czosnek, koper włoski lub mięte. Jeśli chcesz wybrać kwiaty, które przy okazji ozdobią ogród, posiądź lawendę, hortensję, pelargonie, piwonię oraz tulipany. Dobrze jest posadzić tego typu rośliny wokół sadzonek z warzywami, tworząc naturalny płot, przez który ślimaki ani myślą się przedostać.

Fusy z kawy na ślimaki bez skorupy. Rozsyp, a będą tylko wspomnieniem

Jeśli nie chcesz sadzić dodatkowych roślin i kwiatów, a zależy ci na pozbyciu się ślimaków, zastosuj darmowy trik, który szybko je wykurzy. Sprawi, że błyskawicznie opuszczą ogród, a ty nie będziesz już musiała się przejmować wyrządzanymi przez nie szkodami. Wykorzystaj przede wszystkim fusy po parzeniu kawy. Rozsyp je po całym ogrodzie, szczególnie w pobliżu roślin, które są atakowane przez ślimaki. Kawa sprawi, że szkodniki nie tylko wyniosą się z ogrodu, lecz także zasili glebę cennymi składnikami odżywczymi, dzięki czemu twoje uprawy będą rosły bujnie i zdrowo. Zwykle fusy po parzeniu kawy wyrzucamy do kosza lub tworzymy domowe peelingi do ciała, warto jednak zebrać je i rozsypać w ogrodzie, by skutecznie pozbyć się z niego ślimaków, które nie tolerują jej zapachu.

Więcej o: