Ściśnij palec w tym miejscu. Szybki test pokaże, czy pijesz odpowiednio dużo wody

W czasie upałów powinnyśmy pić więcej wody niż standardowe dwa litry dziennie. Zdarza się jednak, że przez pęd codziennego życia zapominamy o nawadnianiu organizmu. Wykonaj szybki trik, dzięki któremu sprawdzisz, czy twój organizm jest wystarczająco nawodniony.

Niewiele osób wie, ale jędrność i kondycja naszej skóry jest wyznacznikiem właściwego nawodnienia organizmu. Jeśli nie jesteś pewna, czy pijesz wystarczającą ilość płynów, zrób prosty test. Wystarczy, że ściśniesz palce w jednym miejscu na skórze.

Zobacz wideo Pijesz za mało wody? Dzięki temu trikowi, nie będziesz mieć z tym problemu

Ból głowy i suchość w ustach? To objawy niedoboru wody

Pamiętajmy, że nie powinnyśmy sięgać po wodę dopiero w chwili, gdy odczuwamy pragnienie. Jeśli dotykają nas częste bóle głowy, zmęczenie, suchość w ustach, zaparcia, czy sucha skóra, to oznaka, że w niewystarczająco nawadniamy organizm. Woda jest podstawowym elementem życia, a bez niej nie przetrwa żaden żywy organizm. Ciało ludzkie składa się w 70% właśnie z wody, a dziennie tracimy jej od 2 do 3 litrów, dlatego tak ważne jest uzupełnianie płynów. Nie pijmy, gdy chce nam się pić. Róbmy to regularnie, aby dziennie wypić przynajmniej 1,5 do 2 litrów wody i pamiętajmy, że w upale dni, gdy temperatura znacznie przekracza normę, należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów nawet do 3 litrów na dobę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy pijesz wystarczająco dużo płynów? Wykonaj test turgoru

Aby sprawdzić, czy organizm jest wystarczająco nawodniony, możemy wykonać szybki test. Wystarczy dwoma palcami uszczypnąć skórę na grzbiecie dłoni i puścić.

 

Jeśli skóra błyskawicznie powróci do poprzedniego stanu, oznacza to, że organizm jest dobrze nawodniony. Jeżeli jednak naciągnięta skóra powróci z opóźnieniem, to znak, że należy się napić i zadbać o lepsze nawodnienie w ciągu dnia. 

Więcej o: