W dzieciństwie każdy je zbierał. Kolekcjonerzy za ten egzemplarz są w stanie zapłacić ponad 20 mln zł

Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie za rzadki i poszukiwany kolekcjonerski przedmiot. Nie inaczej było w tym wypadku. Logan Paul kupił najdroższą w historii kartę Pokemon. Ile była warta?

Cenna karta została wydana w 1998 roku w zaledwie 41 egzemplarzach. Dla fanów Pokemonów i kolekcjonerów to bardzo rzadki i poszukiwany przedmiot. Loganowi Paulowi udało się ją kupić, lecz zapłacił za nią tyle, że trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Zobacz wideo Rośliny mięsożerne wśród Pokemonów?

Ilustrator Pikachu to najrzadsza karta Pokemon. Specjalna agencja oceniła jej stan jako idealny

"Ilustrator Pikachu", bo tak nazywa się karta, został zaprojektowany przez Atsuko Nishida, która stworzyła wiele stworzeń z uniwersum. Rzadka karta jest mocno poszukiwana przez kolekcjonerów i uchodzi za niezwykle drogą. Już we wcześniejszych latach pobijała rekordy Guinnessa jako najdrożej kupowana karta w historii. W 2019 roku kupiec zapłacił za nią 195 tys. dolarów, a w 2021 roku hobbysta musiał wyłożyć, aż 375 tys. dolarów. Weryfikacją kart zajmuje się agencja Professional Sports Authenticator (PSA), która dała temu konkretnego egzemplarzowi kupionemu przez Logana Paula ocenę 10, co oznacza, że karta jest w stanie idealnym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Znany youtuber kupił kartę. Zapłacił za nią ponad 20 mln zł

Logan Paul jest youtuberem, a filmy w internecie publikuje od przeszło 15 lat. Logan zaczął interesować się kupnem kolekcjonerskiej karty w 2021 roku i oferował właścicielowi 4 mln dolarów, ale sprzedawca się nie zgodził. Logan ponowił ofertę, podnosząc kwotę do ponad 5 mln dolarów, czyli około 20 mln złotych.

Pokemony były wielką pasją youtubera i był w stanie wydać każde pieniądze, aby wejść w posiadanie karty "Ilustratora Pikachu". Niestety środowisko kolekcjonerskie nie jest zachwycone rekordem pobitym przez znanego twórcę. Sumy, jakie trzeba zapłacić za niektóre egzemplarze kart, są astronomiczne i powoli przestają być osiągalne dla większości hobbystów.

Więcej o: