W 2022 roku otrzymały je tylko dwie dziewczynki. To imię kojarzy się z luksusową marką

W dzisiejszych czasach rodzice prześcigają się w pomysłach, jak oryginalnie nazwać dziecko. W 2022 roku dwie dziewczynki w Polsce otrzymały imię, które od razu przywodzi na myśl najsłynniejszą francuską markę modową.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W ostatnich latach można było zaobserwować w Polsce tendencję do nadawania dzieciom imion, które były popularne wiele lat temu. Są jednak rodzice, którzy szukają jak najbardziej nietypowych propozycji. Chcą, żeby dziecko wyróżniało się z tłumu i miało imię zapadające w pamięć. W 2022 roku dwie dziewczynki otrzymały imię Chanel, które od razu kojarzy się z francuską projektantką mody Coco Chanel i założonym przez nią domem mody.

Zobacz wideo Jessica Mercedes na pokazie Chanel

Chanel. Jaki charakter ma osoba nosząca to imię?

Imię Chanel pochodzi od francuskiego słowa "kanel" oznaczającego kanał. Utożsamiane jest z elegancją i szykiem. Osoba o takim imieniu potrafi bronić własnych racji, ma świetną pamięć i nie ulega wpływom. Ciężko pracuje na swój sukces, szybko podejmuje decyzje i z determinacją dąży do ustalonego przez siebie celu. Z łatwością robi karierę. Chanel jest indywidualistką, lubi działać samodzielnie i ufa własnym możliwościom. Jej szczęśliwym kamieniem jest perła. Zdrobnienia: Chanelka, Chanelcia, Chani, Nel.

Imię inspirowane modą. W zeszłym roku nadano je tylko 2 razy

W Polsce imię Chanel nosi zaledwie 189 osób. Największą popularność miało w 2009 roku, kiedy zostało nadane 14 dziewczynkom. Według danych dostępnych na gov.pl w 2022 roku takie imię otrzymały tylko dwie dziewczynki. Inspiracją jest dom mody Chanel, który w ciągu 114 lat istnienia stał się jedną z najbardziej luksusowych marek na świecie. Od 1983 do 2019 roku kierował nim Karl Lagerfeld, wpływowy i znany projektant. Chanel prowadzi około 310 butików, w tym jeden w Polsce. Firma stworzyła też jedne z najpopularniejszych perfum na świecie: Chanel No. 5.

Więcej o: