Czy paznokcie muszą "odpocząć"? Ekspertka wyjaśnia, czy przerwa w hybrydach jest potrzebna

Paznokcie hybrydowe od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak na ich temat krąży wiele mitów. Jednym z nich jest opinia, że co jakiś czas należy zdjąć paznokcie, aby naturalna płytki "pooddychała". Czy to prawda?

Czy raz na jakiś czas należy zrobić przerwę od wizyty u stylistki paznokci? Manicure hybrydowy jest niezwykle trwały, dlatego tak wiele kobiet się na niego decyduje, ale czy noszenie hybryd na stałe szkodzi naszej płytce? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Czy powinno się robić przerwy w hybrydach? Kosmetolożka wyjaśnia

Manicure hybrydowy ma wiele zalet. Kobiety cenią go za trwałość, naturalny wygląd, piękny połysk i odporność na czynniki zewnętrzne. Robiony jest za pomocą nakładanej na paznokcia bazy, lakieru, a następnie całość utwardzana jest specjalnym topem z użyciem lampy. Właściwie zrobione paznokcie powinny utrzymywać się nawet kilka tygodni, ale wiele z nas zastanawia się, jak długo powinnyśmy je nosić? Wśród klientek salonów panuje przekonanie, że raz na jakiś czas należy ściągnąć paznokcie, aby naturalna płytka "pooddychała". — To mit, który należy obalić. Zwłaszcza że jest on dość często powtarzany, głównie przez osoby niebędące specjalistami. Jeśli płytka pozostaje w dobrej kondycji, nie ma konieczności wykonywania przerw — wyjaśnia na łamach "Medonetu" kosmetolożka Dagmara Nowak-Barańska.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy należy ściągnąć hybrydy? Oto sygnały, które powinny skłonić się do zdjęcia paznokci

Istnieją jednak sytuacje, kiedy należy pozbyć się paznokci, aby nasza płytka się odbudowała. Należy to zrobić, gdy naturalny paznokieć jest wysuszony, przekrwiony lub przepiłowany. Sygnałem alarmującym powinny być również charakterystyczne białe plamki, które mogą być oznaką choroby lub niedoborów. 

Więcej o: