Kayah od lat zachwyca zgrabną sylwetką. Z jadłospisu pozbyła się 4 rzeczy. "Nie istnieje wymówka"

W listopadzie Kayah skończy 56 lat. Kilka lat temu gwiazda wyznała, że zmaga się z Hashimoto, przez co drastycznie musiała zmienić sposób odżywiania. Z diety wykluczyła cztery składniki, które jednocześnie pozwalają jej zachować smukłą sylwetkę.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kayah jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 35 lat. Do jej największych przebojów należą takie piosenki jak "Supermenka", "Testosteron" czy "Prawy do lewego". Jest laureatką wielu nagród i wielokrotnie znajdowała się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu stworzoną przez "Forbes Polska". Piosenkarka może się pochwalić zgrabną figurą, którą zawdzięcza ciężkiej pracy. Warto natomiast pamiętać, że każdy organizm może zareagować inaczej, dlatego najlepiej przed wprowadzeniem diety, skonsultować się ze specjalistą. 

Zobacz wideo Daria komentuje karygodne zachowanie Kayah

Dieta Kayah. Nie je cukru, nabiału, glutenu i mięsa

Kayah otwarcie przyznała, że choruje na Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy. - Mam problemy z tarczycą. Doprowadziłam do pewnych braków w organizmie źle się odżywiając. - powiedziała w jednym z wywiadów. Dziś bardzo zwraca uwagę na to, co je. Wykluczyła z diety cukier, nabiał i gluten. Nie je też mięsa, bo jest wegetarianką. Dieta bezglutenowa przede wszystkim ma na celu poprawić zdrowie piosenkarki, ale pomaga jej też zachować szczupłą sylwetkę. Nie można na niej spożywać pszenicy, jęczmienia, owsa i żyta, które są używane przy produkcji pieczywa, pizzy czy makaronów.

Kayah od lat ma problemy z tarczycą. Choruje na Hashimoto

Piosenkarka nauczyła się samodzielnie piec chleb, je też dużo warzyw i kaszy. Owoce je w umiarkowanej ilości, bo zawierają dużo cukru. Oprócz tego regularnie ćwiczy. - Codziennie biegam godzinę i nie ma od tego odstępstwa. Biegam, jak jestem zmęczona, jak jestem zła, jak nie mam czasu też. Nie istnieje wymówka - mówiła w rozmowie z "Urodą Życia".

 

Kayah wyznała, że problemy z tarczycą znacznie wpłynęły na jej funkcjonowanie. - Ta choroba przełożyła się w zasadzie na każdą sferę życia, na to, jak wyglądam, na to, ile mam energii, jak czuje się psychicznie. Walczę, jednak mam lepsze i gorsze momenty - opowiadała. 

Więcej o: