Podpal zapałkę i wrzuć do toalety, a nie pożałujesz. Możesz sporo zaoszczędzić

Choć trik wydaje się nietypowy, to może rozwiązać popularny problem. Co da wrzucenie zapalonej zapałki do toalety i jak należy do zrobić, aby osiągnąć pożądany efekt? Podpowiadamy.

Sprzątanie toalety jest z pewnością jednym z najmniej lubianych zajęć, ale również jednym z najbardziej mozolnych. Regularne czyszczenie to podstawa, jeśli chcemy uniknąć osadzającego się na dnie muszli kamienia. Nie jest to natomiast jedyny problem, z którym często się borykamy. Jak pozbyć się smrodu z toalety, gdy sklepowe środki nie dają sobie rady? Wystarczy zapałka. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z muszli klozetowej? Domowy sposób skutecznie rozprawi się z problemem

Jednym z najlepszych sposobów na brzydki zapach z WC jest... zapałka. Zanim jednak po niego sięgniemy, należy pamiętać o trzech kwestiach: 

  1. Trik można wykonywać dopiero po trzech dniach od czyszczenia muszli. 
  2. W toalecie nie może znajdować się żaden środek chemiczny - są one łatwopalne. 
  3. Metody z zapałką nie należy stosować częściej niż raz w tygodniu. 

Dopiero przy zachowaniu tych środków bezpieczeństwa, można przejść do kolejnego etapu. Wystarczy zapalić zapałkę i wrzucić ją do toalety. Zawarta w niej siarka zlikwiduje bakterie, które odpowiadają za nieprzyjemne zapachy. Po kilku minutach należy założyć rękawiczki, a następnie wyjąć zapałkę z muszli i wyrzucić do kosza. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak wyczyścić toaletę domowym sposobem? Przyda się popularny napój 

Dobrą alternatywą dla chemicznych środków podczas czyszczenia toalety jest cola-cola. Napój jest bogaty w kwas fosforowy, który skutecznie upora się z zabrudzeniami i kamieniem. Wystarczy już jedna puszka wlana do muszli. Należy płyn zostawić na godzinę, a po upływie tego czasu za pomocą szczotki wyczyścić wnętrze toalety. Będzie lśnić jak nowa. 

Więcej o: