Pochłaniacz wilgoci do domu za grosze? Zrobisz go w kilka minut z jednego produktu

Mierzysz się z problemem wilgoci w domu? Na szczęście, zamiast kupować drogie sprzęty elektroniczne, istnieją sprawdzone naturalne sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Podpowiadamy, jak tanio i szybko zrobić pochłaniacz wilgoci do domu.

Wydawałoby się, że latem problem wilgoci nie powinien nas dotykać, ale niestety nie jest to prawdą. Latem poziom wilgotności powietrza jest bardzo wysoki, a gdy pada deszcz, wzrasta nawet do 90%. Jak poradzić sobie z tym problemem? Przygotuj naturalny pochłaniacz wilgoci do domu, który pomoże osuszyć pomieszczenia.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Skąd się bierze wilgoć? Przyczyn jest kilka

Wilgoć jest niebezpieczna dla zdrowia, a powodów jej powstawania jest kilka. Najczęściej wynika z kiepskiej wentylacji lub niedogrzania pomieszczeń. Zwiększonej wilgotności sprzyjają także długie, gorące kąpiele i suszenie prania w mieszkaniu. Aby zapobiec powstawaniu wilgoci, warto regularnie wietrzyć pomieszczenia, przykrywać garnki podczas gotowania i jeśli mamy możliwość, suszyć pranie na zewnątrz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak zrobić skuteczny pochłaniacz wilgoci do domu? Wykonanie jest banalnie proste

Z wilgocią możemy poradzić sobie domowymi sposobami. Zamiast wydawać krocie na drogie osuszacze powietrza, wypróbujmy najpierw naturalne metody. Jak widzimy na tiktokowym profilu Ivvodesign pochłaniacz wilgoci do domu możemy przygotować szybko i prosto.

Potrzebujemy żelu silikatowego, jednak z powodzeniem możemy zastąpić go popularnym silikonowym żwirkiem dla kotów. Jest on powszechnie dostępny, a 4-litrowe opakowanie kosztuje około 20 zł. Do jednorazowego przygotowania potrzebna jest nam zaledwie garść, więc taki worek wystarczy nam na długi czas. Żwirek świetnie pochłania wilgoć. Wystarczy wsypać go do pojemników i rozstawić w kilku miejscach w mieszkaniu. Możemy dodać także kilka suszonych kwiatów lub olejek eteryczny, a nasz domowy pochłaniacz będzie spełniał funkcję odświeżacza powietrza. 

Więcej o: